Jak wybrać biurko dla dziecka? Praktyczne wskazówki

Jak wybrać biurko dla dziecka? Praktyczne wskazówki

13 października, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Dziecko potrzebuje kącika do nauki. Podpowiadamy, jak go zaprojektować i jak wybrać biurko. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego mebla. Nie jest to proste zadanie. Powinno być wygodne, ergonomiczne, zapewniać przestrzeń do pracy. Ważne też, by miało miejsce na komputer i inne akcesoria czy przybory. Z naszymi poradami będzie prościej wybrać dobre biurko.

Przed dokonaniem wyboru zwróć uwagę na wysokość biurka, głębokość i szerokość, solidne wykonanie, funkcjonalność, dodatkowe miejsce do przechowywania, a także na jego stylistykę. Dopasowane biurko to odpowiedni sposób na dobrze zorganizowaną przestrzeń dziecka. 

Na co zwrócić uwagę, szukając biurka dla dziecka?

Przede wszystkim biurko powinno być funkcjonalne, wygodne i nie może szkodzić postawie dziecka. Odpowiedni mebel należy dopasować do wzrostu i wieku dziecka. Dla 6- lub 7-latka najlepsze będzie praktyczne biurko wyposażone w szafki oraz półki, które pomogą zadbać o porządek. Dobra wysokość biurka to zwykle około 55-70 cm. 

W okresie szkolnym dzieci rosną bardzo szybko, dlatego trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy nie ma potrzeby zmiany wysokości biurka. Dobrym wyborem są modele z opcją regulowania, które rosną razem z dzieckiem. Dzięki temu nie trzeba co chwilę kupować nowego mebla. 

Duży wybór biurek dla dzieci i młodzieży 

Szeroki wybór biurek dla dzieci i młodzieży znajdziesz w ofercie polskiej firmy Meblik. Do wyboru są m.in. biurka gamingowe, z szufladami, regulowane i konfigurowalne czy biurka połączone z regałem. Do wyboru są modele w różnym stylu – m.in. klasyczne, nowoczesne, skandynawskie czy retro. Dopasujesz je w zależności od stylistyki dziecięcego pokoju. 

Popularnym wyborem jest biurko regulowane dla dziecka, które sprawdzi się wśród szybko rosnących maluchów. To dobra inwestycja, na długie lata. Do niewielkiego pokoju sprawdzi się biurko z regałem, które wyróżnia się ponadprzeciętną funkcjonalnością. Znajdzie się w nim miejsce na książki, gry, podręczniki i szkolne akcesoria. Dzięki niemu niezbędne pomoce są zawsze na wyciągnięcie ręki. 

Gdzie ustawić biurko dla dziecka?

Najlepszym miejscem dla biurka jest miejsce pod oknem. Światło nie powinno padać bezpośrednio na dziecko, by go nie oślepiać ani nie świecić w ekran monitora. Gdy pada z boku z lewej strony, będzie najlepiej – pod warunkiem, że maluch jest praworęczny. Dla leworęcznych powinno padać z prawej strony. Bardzo ważne jest też dodatkowe oświetlenie. Niezbędna będzie niewielka lampka na biurko.