Jak wygłuszyć sufit za pomocą piany PUR?

Jak wygłuszyć sufit za pomocą piany PUR?

18 września, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Zdarza się, że przez sufit, łączący z sąsiadem lub wyższą kondygnacją, docierają do Ciebie niepożądane hałasy? Istnieje kilka sposobów, aby skutecznie je wyciszyć. Jednym z nich jest piana poliuretanowa. Jakie właściwości posiada i dlaczego to właśnie ten materiał ociepleniowy sprawdza się najlepiej?

Dlaczego wygłuszenie sufitu jest ważne?

Między poszczególnymi piętrami domu jednorodzinnego lub bloku mieszkalnego przenikają różnorodne odgłosy. Głośna muzyka, rozmowy czy dźwięki powstające podczas chodzenia bywają ciężkie do zniesienia w momencie, gdy potrzebujesz ciszy. Na szczęście, możliwe jest wygłuszanie sufitu, które w znacznym stopniu niweluje, dobiegające z zewnątrz danego pomieszczenia.

Izolacja akustyczna sufitu pomoże Ci uzyskać upragnioną ciszę i spokój, tak potrzebne po ciężkim dniu pracy. Jeśli mieszkasz w bloku – trudno będzie zmienić nawyki sąsiadów. To, na co masz realny wpływ, to podniesienie komfortu i jakości życia na własną rękę. Istnieje kilka metod, które pomagają wygłuszyć pomieszczenia. Część z ich nadaje się jednak tylko do mieszkań i domów o określonej wysokości. Która jest najskuteczniejsza i uniwersalna do każdego wnętrza?

Czym wygłuszyć sufit?

Zastanawiasz się jak wyciszyć sufit? Jest kilka skutecznych metod, które w mniejszym lub większym stopniu stłumią hałasy, które przeszkadzają w życiu codziennym. Jednym z nich jest zainstalowanie sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych. Rozwiązanie to polecane jest do mieszkań dość wysokich, ulokowanych np. w kamienicach – w odczuwalny sposób zmniejsza bowiem wysokość pomieszczenia. Dowiedz się więcej o wygłuszaniu stropów i sufitów pianą PUR na https://purios.com/blog/izolacja-akustyczna-stropu-z-zastosowaniem-piany-pur.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie wełny mineralnej, którą umieścić należy między stropem a okładziną z płyt kartonowo-gipsowych. Skuteczność pochłaniania dźwięków przez wełnę jest wysoka – niemal całkowicie wycisza pomieszczenia. Niestety, również zabiera dużo miejsca i optycznie zmniejsza przestrzeń. Jakie rozwiązanie sprawdzi się więc w mieszkaniach niższych?

Zalety wygłuszenia sufitu pianą PUR

Ocieplenie sufitu podwieszanego pianą PUR to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań do niewysokich mieszkań. Już cienka warstwa piany skutecznie wygłusza pomieszczenie, nie zabierając pożądanej przestrzeni. Ów termoizolator posiada doskonałe właściwości akustyczne, które hamują przedostawanie się dźwięków do wnętrza domu. Przegroda, stworzona przy użyciu piany, tłumi niepożądany hałas. Pianę można zaaplikować również na ściany boczne, wyciszając pomieszczenie z każdej strony. Oprócz oczywistej zalety w postaci wyciszenia dźwięków zyskuje się także doskonałą ochronę przed ucieczką ciepła.

 

Najlepsze właściwości dźwiękochłonne posiada piana otwartokomórkowa, np. Purios FR, która skutecznie chroni przed nadmiernym hałasem przez długie lata. Sprawdza się w domach jednorodzinnych, w blokach mieszkalnych, w obiektach biurowych, szpitalach czy kinach, gdzie cisza jest niezwykle cenną wartością. Piana PUR zapewnia skuteczne wyciszenie sufitu, podłogi czy ścian dzięki wysokiemu współczynnikowi pochłaniania dźwięku, który – w przypadku piany Purios FR wynosi 0,55. To najlepszy wybór spośród wszelkich metod tłumienia hałasu dostępnych na rynku.