Jak zamówić kontener na gruz?

Jak zamówić kontener na gruz?

15 maja, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kontener na gruz przydaje się głównie wtedy, kiedy prowadzone są prace budowlane lub remontowe. Jest to najlepsze rozwiązanie, które pozwala szybko i sprawnie posprzątać gruz. Ponadto kontener rozwiązuje nie tylko problem przekazania gruzu, ale także jego transportu. Jak zatem zamówić kontener na gruz? Gdzie szukać kontaktu do firm świadczących takie usługi? Oto kilka wskazówek.

Dlaczego warto wypożyczyć kontener na gruz?

Gruz może być kłopotliwym odpadem, zwłaszcza jeśli trzeba się go pozbyć. Kontener to najlepsze rozwiązanie by utrzymać porządek na placu budowy. Zazwyczaj istnieje możliwość, że można wypożyczyć go na określony czas. Dzięki temu przez dany okres czas może on znajdować się na budowie. Pozwala to na regularne sprzątanie gruzu i składowanie go w kontenerze do czasu odbioru.

Co więcej, kontener rozwiązuje kłopot związany z transportem. W końcu, nawet jeśli można skorzystać z większego samochodu, by przewieźć gruz, to jego załadunek może być kłopotliwy, a sam gruz zbyt ciężki do samodzielnego przewozu. Kontener dostarczany jest i odbierany przez odpowiednio przygotowany samochód.

Gdzie szukać firmy oferującej wywóz kontenerów z gruzem?

Obecnie większość firm odbierających odpady komunalne ma w swojej ofercie kontenery na gruz na wynajem. W calu znalezienia odbiorcy warto skontaktować się z firmą, która na danym terenie świadczy odbiór odpadów od prywatnych mieszkańców. Oczywiście ofertę warto porównać z ofertą innych firm odbierających odpady, które działają na danym terenie. Innym sposobem jest kontakt z Urzędem Gminy lub Urzędem Miasta. Urzędnicy zajmujący się gospodarką odpadami powinni przekazać informacje, jakie firmy mogą świadczyć podobne usługi na terenie danej gminy. Firm oferujących kontenery można szukać także w internecie za pomocą popularnych wyszukiwarek.

O co zapytać firmę wynajmującą kontenery na gruz?

Jeżeli już znajdzie się firmę (lub firmy) oferujące kontenery na gruz wówczas należy się skontaktować z jej przedstawicielem. Można to zrobić telefonicznie bądź mailowo. Jednak najlepszym sposobem będzie połączenie tych dwóch opcji. Najpierw można zadzwonić, aby upewnić się, jak wyglądają warunki wynajmu.

Warto zapytać wówczas:

  1. Jaka jest cena wynajmu kontenera,
  2. Na jaki czas można go wynająć,
  3. Czy dłuższy czas wynajmu wiąże się z wyższymi kosztami,
  4. Jak wygląda przebieg całej usługi,
  5. Jak dokonywana jest płatność.

W taki sposób można poznać ofertę różnych firm. Końcowe potwierdzenie wynajmu kontenera powinno odbyć się drogą mailową. Często firmy używają tego sposobu komunikacji w celu potwierdzenia zlecenia usługi. Dla osoby zlecającej jest to również doskonały sposób na potwierdzenie terminu, stawki oraz ogólnych warunków zlecenia.

Jakie informacje należy przekazać, zamawiając kontener na gruz?

Zamówienie kontenera może wydawać się dziecinne proste, jeżeli już namierzona została odpowiednia firma. Jednak tak naprawdę konieczne jest omówienie wielu szczegółów z dyspozytorem. Należą do nich m.in.:

Rodzaj odpadu — zamawiając kontener na gruz, koniecznie trzeba wspomnieć, że odpadem jest ciężki gruz. Wynika to z faktu, że często po takie ciężkie odpady może przyjechać samochód, który ma większy udźwig i większą ładowność.

Objętość odpadów — zazwyczaj kontenery określa się za pomocą objętości, np. 5m3, 7m3 itp. Warto przekazać ile odpadów mamy, bo to może pomóc w wyborze kontenera o odpowiedniej objętości.

Data usługi — ustalając wszystkie dane, nie wolno zapomnieć o konkretnym terminie. Pozwoli to na jednoczesne skoordynowanie czasu podstawienia kontenera oraz ewentualnej rozbiórki lub remontu.

Szerokość wjazdu — podanie szerokości wjazdu pozwoli na ustalenie, czy kontener musi stać przed posesją, czy samochód da radę wjechać na jej teren.

Rodzaj terenu — może być to szalenie istotne, ponieważ wjazd na grząski teren może być niebezpieczny, a późniejszy załadunek kontenera może być nawet niemożliwy.

Takie szczegółowe przedstawienie informacji może w znacznym stopniu ułatwić współpracę oraz zapobiec późniejszym nieporozumieniom podczas wykonywania usługi.