Efektywne odkurzanie. Odkurzacz centralny vs. tradycyjny

Efektywne odkurzanie. Odkurzacz centralny vs. tradycyjny

15 maja, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Czysty dom wymaga dużo pracy i regularnego sprzątania. Aby robić to efektywnie i z przyjemnością, niezbędny jest dobry sprzęt. Nikt nie lubi, kiedy jego wysiłki okazują się daremne, kiedy odkurzacz nadal zostawia okruszki na dywanie. Zobacz, jaki odkurzacz wybrać, aby odkurzanie raz na zawsze przestało być niemiłym obowiązkiem. Jakie są różnice między odkurzaczem centralnym a tradycyjnym?

Czym jest odkurzacz centralny i jak działa?

Odkurzacz centralny jest dosyć nowym rozwiązaniem, o którym wielu jeszcze mogło nie słyszeć. To system działający na zasadzie klimatyzacji. Składa się z jednostki centralnej, która jest jego głównym punktem i od niej zależy jego właściwe działanie. Filtruje i zbiera kurz i brud do zbiornika a następnie odprowadza go na zewnątrz. Zasileniem dla odkurzacza są gniazda ssące ukryte w ścianie. Aby rozpocząć odkurzanie, należy przypiąć wąż ssący do gniazda. W tym czasie jednostka centralna, mieszcząca się w odosobnionym miejscu, wykonuje właściwą pracę, zależną od napędzającego ją silnika. Po podłączeniu węża wytwarza się podciśnienie i ssanie samo się włącza, a po wyciągnięciu się kończy.

Odkurzacz centralny czy tradycyjny – który wybrać?

Odkurzacze tradycyjne, czyli workowe to najbardziej znane a zarazem najtańsze tego typu urządzenia. Zanieczyszczenia kierowane są do wymiennego worka wewnątrz sprzętu. Są jednak mało wydajne i często trzeba wymieniać worki. Istnieje również opcja bezworkowa, nieco bardziej skuteczna, ale trzeba myć pojemnik z zabrudzeniami regularnie. Trzeba również ciągnąć ten odkurzacz za sobą po całym pomieszczeniu, co może być uciążliwe.

Zalety odkurzacza centralnego – dlaczego jest lepszy niż tradycyjny

Producent USTM zapewnia, że kiedy raz spróbujesz centralnych odkurzaczy, nie będziesz chciał już wrócić do tradycyjnych rozwiązań. Oto powody, dla których powinieneś się skusić na jego zakup.

  • Wyjątkowo lekki i niesamowicie długi wąż ssący, sięgający 9 metrów długości sprawia, że sprzątanie jest przyjemniejsze niż przy użyciu krótkiej, tradycyjnej rury przyczepionej do odkurzacza.

  • Siła ssania centralnych odkurzaczów jest bardzo duża, co sprawia, że usuwają skutecznie wszystkie nieczystości.

  • Zaabsorbowane powietrze przechodzi filtrację i jest usuwane na zewnątrz. Plusem tego rozwiązania jest brak nieprzyjemnych zapachów i zminimalizowanie unoszenia się kurzu w domu.

  • Producent USTM w tym systemie oferuje wiele akcesoriów, które ułatwią sprzątanie w problematycznych miejscach.

  • Odkurzacz centralny zapewnia wygodę sprzątania – noszenie go po schodach czy ciągnięcie go za sobą nie będzie już problemem. Nawet osoba nielubiąca sprzątać doceni jego zalety i może nawet skłoni się ku zmianie nastawienia.

  • Idealny dla alergików. Ludzie uczuleni na kurz powinni szczególnie pomyśleć nad zakupem centralnych odkurzaczy, gdyż raz zaabsorbowany w nim kurz z pewnością nie znajdzie się z powrotem w pomieszczeniu.

  • Pracuje cicho, gdyż jednostka centralna umieszczona jest w z dala od węża.

  • Producent USTM zapewnia najwyższą skuteczność dzięki silnemu ssaniu.

  • Komfort, funkcjonalność, bezawaryjność, prostota eksploatacji.