Jak zlokalizować przewody w ścianach?

Jak zlokalizować przewody w ścianach?

6 grudnia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wiercenie w ścianie w ciemno wiąże się z dużym ryzykiem natrafienia na różne kable i przewody. Może się to wiązać z naprawdę dużym niebezpieczeństwem dla osoby wiercącej, a także ze sporymi komplikacjami technicznymi.

Urządzenia pozwalające na wykrycie kabla elektrycznego w ścianach

Zaopatrzysz się w hurtowni elektrycznej Sklep.elraf.pl w różne zaawansowane urządzenia, które pozwolą na skuteczne wykrycie kabli w ścianach. Sprzęty różnią się między sobą ceną, a także stopniem zaawansowania. 

Najtańszym rozwiązaniem jest detektor przewodów. Urządzenie to jest zasilane przez baterie i wskazuje, gdzie znajdują się przewody poprzez sygnał świetlny oraz dźwiękowy. Warto jednak zaznaczyć, że detektory wykrywają jedynie przewody, które maksymalnie znajdują się około 50 mm, co sprawia, że ich funkcjonalność jest bardzo ograniczona. 

Kolejną możliwością jest wykrywacz kabli, urządzenie bardziej zaawansowane od detektorów i charakteryzujące się penetracją ścian na większą głębokość (do około 15 cm). Wykrywacz posiada też specjalny regulator, który ma wpływ na zasięg działania urządzenia i pozwala na wykrycie przewodów na określonej głębokości. 

Najdroższymi urządzeniami są zaawansowane lokalizatory przewodów. Umożliwiają one wykrywanie przebiegu kabli w ścianie i ewentualnych zwarć. Niektóre odmiany urządzeń tego typu pozwalają także na znalezienie kabli, które przebiegają pod ziemią. Zasięg ich działania 2-3 metrów. 

Co jeszcze warto wiedzieć o urządzeniach wykrywających kable w ścianach?

Wiele osób, może uważać, że powyższe urządzenia nie są potrzebne, ponieważ istnieją przepisy dotyczące kładzenia przewodów w ścianach, a także plany ich rozmieszczenia. Jednak nie każdy stosuje się do takich wytycznych i później bardzo często dochodzi do uszkodzenia przewodów podczas wykonywania różnych prac. Warto także pamiętać, że w starych domach jakiekolwiek plany mogą być niedostępne, co sprawia, że bez pomocy właściwych urządzeń może być bardzo ciężko dokonać remontu bez uszkodzenia przewodów. 

Wszelkie detektory i wykrywacze przewodów dostępne są w wielu sklepach. Warto zapoznać się z dostępnymi propozycjami i wybrać najlepsze urządzenie z możliwych, które z pewnością sprawdzi się w danej sytuacji. Dzięki wykorzystaniu takich narzędzi, z pewnością można uchronić się przed sporymi problemami i niebezpieczeństwem. Urządzenia są dostępne w bardzo różnych cenach.