Jaki wybrać klej montażowy?

Jaki wybrać klej montażowy?

27 stycznia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Klej montażowy to praktyczne rozwiązanie, które zawsze warto mieć pod ręką. Dzięki niemu możemy znacznie ułatwić sobie codzienne życie, ponieważ taki klej sprawdza się w wielu kryzysowych sytuacjach, gdy potrzebna jest szybka naprawa uszkodzonego sprzętu, sklejenie zniszczonych przedmiotów czy zamocowanie elementów dekoracyjnych.

Bez niego trudno wyobrazić sobie także jakikolwiek remont w domu. Prace wykończeniowe, będące nieodzowną częścią każdego remontu, zawsze wymagają użycia specjalistycznej chemii budowlanej – i tu z pomocą przychodzi klej montażowy.

Jakie rodzaje klejów montażowych wyróżniamy?

W sklepach budowlanych dostępnych jest wiele różnych rodzajów klejów montażowych. Do najpopularniejszych należą: kleje epoksydowe służące chociażby do klejenia płytek podłogowych i montażu szklanych ścianek działowych, kleje poliuretanowe, z pomocą których możemy kleić między innymi parkiety i listwy przyścienne, oraz kleje polimerowe, idealne do łączenia elementów konstrukcyjnych wykonanych z różnych tworzyw, w tym drewna, szkła, ceramiki i styropianu.

Na co zwrócić uwagę wybierając klej montażowy?

Wybór konkretnego rodzaju kleju montażowego zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie materiały chcemy połączyć? Czy potrzebny nam klej do montażu mebli, czy na przykład klej do lustra? Ważne jest również to, gdzie chcemy go użyć. Nie każdy klej nadaje się do zastosowań zewnętrznych, niektóre nie są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Tego rodzaju produkty nie zawsze też radzą sobie z wilgocią, warto mieć to na uwadze wybierając klej do montażu armatury łazienkowej czy klej do lustra, które ma zawisnąć w łazience. Najlepsze kleje montazowe dostępne są na tosieklei.pl

Czym charakteryzuje się dobry klej montażowy?

Dobry klej montażowy powinien dawać trwały i solidny efekt. Jest to szczególnie ważne w przypadku łączenia elementów o charakterze użytkowym, narażonych na intensywną eksploatację. Dlatego nie warto oszczędzać na tego typu produktach. Lepiej wybierać sprawdzone rozwiązania renomowanych marek, które zapewniają ekstremalną przyczepność, a co za tym idzie – gwarantują wysoką wytrzymałość spojenia.