Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny – który sprawdzi się lepiej?

Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny – który sprawdzi się lepiej?

24 grudnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Klucz udarowy to narzędzie niezbędne w każdym warsztacie samochodowym czy wulkanizacyjnym, a także przy wielu innych pracach wymagających dokładnego dokręcenia śrub, odkręcenia śrub zapieczonych czy wreszcie na linii produkcyjnej, gdzie liczy się szybkość wykonywanej pracy. Na rynku dostępne są klucze udarowe o napędzie elektrycznym lub pneumatycznym. Dowiedz się, w jakich warunkach lepiej sprawdzi się wybrany rodzaj klucza udarowego.

Pneumatyczny klucz udarowy – jedyny słuszny wybór do użytku profesjonalnego

Pneumatyczny klucz udarowy to narzędzie wprawiane w ruch przez sprężone powietrze, które ma swoje źródło w kompresorze. Oczywiście w tym momencie nachodzi myśl, która mówi o tym, że aby klucz działał, konieczna jest dodatkowa inwestycja w sprężarkę. Jest to oczywiście prawda, jednak w użytku profesjonalnym rozwiązanie to na dłuższą metę okazuje się znacznie bardziej opłacalne. Konieczność zakupu kompresora sprawia jednak, że w warunkach domowych do okazjonalnych prac lepszym wyborem będzie elektryczny klucz udarowy.

Wytrzymała konstrukcja

Konstrukcja kluczy udarowych z napędem pneumatycznym jest znacznie bardziej wytrzymała niż urządzeń napędzanych energią elektryczną. Dzięki temu żywotność tych narzędzi jest znacznie dłuższa, co w perspektywie częstego i długiego użytkowania w wymagających warunkach pracy stanowi znacznie bardziej opłacalną inwestycję.

Duża wydajność

Pneumatyczne klucze udarowe charakteryzują się większymi osiągami oraz mocą niż narzędzia elektryczne. Osiągają wyższy moment obrotowy, dzięki czemu znacznie lepiej sprawdzają się w użytku profesjonalnym przy bardziej wymagających zadaniach.

Wygoda pracy

Brak wbudowanego silnika elektrycznego sprawia, że całe narzędzie jest lżejsze i poręczniejsze. Dzięki temu praca jest znacznie bardziej komfortowa, co przy całodziennym użytkowaniu ma niebagatelne znaczenie.

Klucz udarowy  elektryczny – optymalny wybór do użytku amatorskiego

W domowym warsztacie bardziej opłacalnym i dobrze zdającym egzamin wyborem będzie klucz udarowy elektryczny. Ich konstrukcja w obliczu mniej intensywnej eksploatacji niż w użytku profesjonalnym pozwoli zachować długotrwałą żywotność, a osiągi tych narzędzi okażą się w zupełności wystarczające do mniej wymagających prac, jakie wykonujemy w domu czy garażu.

Akumulator czy kabel?

Klucz udarowy na akumulator zapewni Ci nieograniczoną mobilność oraz możliwość pracy w miejscach, w których nie ma dostępu do energii elektrycznej. Czy oznacza to, że zawsze stanowią lepszy wybór? Niekoniecznie. Charakteryzują się one bowiem niższymi osiągami niż klucze zasilane energią sieciową. W mniej wymagających pracach nie stanowi to jednak problemu. Pamiętać należy jednak o tym, że nieużywany akumulator może tracić swoją żywotność. Jeżeli zatem planujesz używać swojego klucza udarowego dwa razy w roku przy zmianie kół, postaw lepiej na urządzenie na prąd sieciowy. W warsztacie majsterkowicza z powodzeniem możesz używać klucza udarowego na akumulator.

W poszukiwaniu wysokiej jakości kluczy udarowych renomowanych producentów odwiedź sklep z elektronarzędziami Emast.pl.