Wyposażenie warsztatu. O czym należy pamiętać?

Wyposażenie warsztatu. O czym należy pamiętać?

24 grudnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Każdy posiadacz własnego warsztatu dobrze wie, że praca ze słabej jakości narzędziami mija się z celem. Aby w pełni czerpać satysfakcję z obróbki materiału, którym się zajmujemy, musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie dobrej jakości sprzętu i który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom.

Maszyny do metalu

Metal wymaga stabilnych maszyn o dużej mocy, które ze względu na swoje gabaryty i cenę dedykowane są profesjonalnym zakładom przemysłowym. Maszyny do obróbki metalu to między innymi:

  • piły do metalu: wyspecjalizowane maszyny mają wbudowany system antywibracyjny, dzięki czemu cięcie metalu jest bardzo precyzyjne.
  • zwijarki do blach: odkształcają metalowy materiał za pomocą walców zwijających.
  • frezarki i tokarki: oba narzędzia nadają metalowym powierzchniom odpowiedniego kształtu, umożliwiają ich wykończenie lub stworzenie zdobień, wzorów.
  • wiertarki do metalu: muszą charakteryzować się dużą mocą i stabilnością, które zapewnią im możliwość wielogodzinnej pracy pod dużym obciążeniem.
  • Imadła maszynowe: to urządzenia zapewniające stabilność podczas obróbki metalu przez daną maszynę (https://jptech-maszyny.pl/imadla-maszynowe)

Maszyny do obróbki drewna

Drewno jest na tyle szlachetnym materiałem, że używanie do jego obróbki złej jakości narzędzi byłoby zwyczajnie nie na miejscu. Niektóre maszyny i elektronarzędzia znacznie ułatwiają i przyśpieszają wszelkie prace z drewnem:

  • piły: bez nich obróbka nie będzie możliwa. Piły dzielimy na przeznaczone do cięcia drewna twardego, miękkiego, oraz na podstawie jego poziomu wilgotności. Istnieją modele, które pozwalają na wycinanie precyzyjnych kształtów, a także te przeznaczone do zautomatyzowanej pracy w zakładach.
  • szlifierki: dzięki nim jesteśmy w stanie przygotować drewnianą powierzchnię pod obróbkę. Szlifierki wygładzają wszelkie nierówności, a niektóre modele są w stanie wyrównać krawędzie w trudno dostępnych miejscach.
  • wiertarki: one również przydają się w pracy z drewnem, zwłaszcza gdy chcemy stworzyć drewniane meble. Istnieją modele do wiercenia długich otworów lub takie, które umożliwiają wiercenie otworów blisko narożników.
  • tokarki i frezarki: służą do nadawania plastycznych kształtów obrabianego materiału. Za pomocą toczenia powstają okrągłe elementy, jak np. gałki do mebli.
  • wyrówniarki i grubościówki: służą do wyrównania płaskich powierzchni i zmiany grubości obrabianego materiału, dzięki czemu stworzymy np. idealne drewniane blaty.

Pamiętajmy, że do obróbki drewna istotną funkcję będzie pełnił stół stolarski, który zapewnia stabilną i komfortową pracę.

Pozostałe wyposażenie warsztatu

W sklepie internetowym JP-Tech Maszyny znajdziemy wiele innych elementów wyposażenia warsztatu. Oferowane przez sklep produkty pochodzą od renomowanych zagranicznych producentów maszyn i narzędzi. Spośród nich oprócz maszyn do drewna i metalu znajdziemy również akcesoria z zakresu pneumatyki i spawalnictwa, a także do warsztatu samochodowego. Ciekawym wyborem będą również zestawy narzędzi, agregaty i odzież ochronna.