Lodówki Side by Side czy klasyczne modele? Wady i zalety obu rozwiązań

Lodówki Side by Side czy klasyczne modele? Wady i zalety obu rozwiązań

15 lutego, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Lodówki Side by Side to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje sobie coraz większą liczbę zwolenników. Czy słusznie? Naszym zdaniem jak najbardziej, gdyż lodówka dwudrzwiowa ma wiele zalet, których próżno byłoby szukać w klasycznych modelach chłodziarek. Nic jednak nie jest perfekcyjne, dlatego dzisiaj weźmiemy pod lupę wady i zalety lodówek Side by Side względem modeli z zamrażalką na dole. Zapraszamy do czytania!

Czym są lodówki Side by Side?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym w ogóle są lodówki Side by Side i jaka jest różnica pomiędzy nimi a bardziej klasycznymi modelami chłodziarek. W przypadku zwykłej lodówki komora zamrażalnika jest umiejscowiona na samym dole urządzenia, natomiast nad nią znajduje się chłodziarka. W przypadku rozwiązania Side by Side wygląda to nieco inaczej – komora chłodząca i mrożąca lodówki są położone obok siebie, natomiast całą lodówkę możemy otworzyć podobnie do otwarcia drzwi w szafie.

Na rynku występują jeszcze lodówki Multidoor oraz Frenchdoor. Modele Multidoor są bardzo podobne do lodówek Side by Side, różnią je jednak szczegóły. W przypadku rozwiązania Multidoor lodówka może mieć jeszcze więcej drzwiczek niż troje, natomiast ułożenie komór może być różne, w zależności od konkretnego modelu. Lodówki Frenchdoor to natomiast całkowicie inne urządzenia, której głównym wyróżnikiem jest specyficzna budowa. Na górze znajduje się dwuskrzydłowa lodówka z kostkarką, a na dole skrzyniowa zamrażarka.

Lodówki Side by Side – zalety i wady tego rozwiązania

Największą zaletą, jaką mogą nam zaoferować lodówki Side by Side, zdecydowanie jest ich pojemność. W chłodziarkach tego typu bez problemów pomieścimy nawet największe zakupy. Warto też zauważyć, że właściciele tych urządzeń mają również znacznie więcej miejsca do dyspozycji w zamrażalniku, którego komora ma rozmiary zbliżone do komory chłodziarki w klasycznej lodówce o wysokości 185 cm.

Czy ze względu na większą pojemność lodówek Side by Side osoby z niższym wzrostem mogą mieć problemy, by sięgnąć w każdy zakamarek swoich chłodziarek? Absolutnie nie – lodówka dwudrzwiowa jest szersza od klasycznej lodówki, ale przy okazji jest niższa. Dzięki temu użytkownik dostaje maksimum przestrzeni bez strat na komforcie.

Rozmiar lodówek Side by Side może sugerować większy pobór prądu jednak lodówka dwudrzwiowa przy swoich gabarytach może pochwalić się klasą energetyczności nawet D (model RS68A8842B1).

Lodówka Samsung z kostkarką w wersji Side by Side to świetny pomysł na każdy upalny dzień. Wspominamy o tym nie bez przyczyny – lodówkę z kostkarką łatwiej znaleźć wśród modeli Side by Side niż klasycznych lodówek. Po raz kolejny powodem takiego stanu rzeczy są rozmiary urządzenia – w większej lodówce producent będzie mógł umieścić kostkarkę znacznie prościej. Jeśli więc poszukujemy lodówki Samsung z kostkarką, by móc szybko i wygodnie chłodzić swoje napoje, lodówki dwudrzwiowe mogą się okazać bardzo dobrym wyborem.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.