Łóżko jednoosobowe – jaki rozmiar wybrać?

Łóżko jednoosobowe – jaki rozmiar wybrać?

26 lutego, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jakość snu ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i koncentrację. Warto więc zadbać o to, by sypialnia, a zwłaszcza łóżko sprzyjało odpoczynkowi. Jaki rozmiar łóżka wybrać dla jednej osoby?

Jeśli mamy to szczęście, że nasza sypialnia jest duża, możemy bez obawy sięgnąć po łóżko podwójne. Zwłaszcza kiedy lubimy często w nocy zmieniać pozycję snu lub cenimy sobie dużą przestrzeń. Jednak kiedy możliwości na tej płaszczyźnie są ograniczone, bo pomieszczenie nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów, to musimy skoncentrować się na łóżkach pojedynczych.

Standardowe wymiary łóżek

W sprzedaży znajdziemy mnóstwo łóżek. Różnią się one nie tylko pod względem kolorów, materiałów, czy samej stylistyki, ale mogą mieć też inny rozmiar. Przeglądając łóżka dla osób dorosłych, najczęstszą długością, z jaką się spotkamy, będzie 200 cm. Szerokość zaś będzie parametrem zmiennym. Jednym z częściej kupowanych wariantów jednoosobowych są drewniane łóżka 90×200 The Beds. Zdarzają się szerokości większe, ale standardowym jest 90. Nie warto kupować mniejszego łóżka, bo komfort snu będzie niewielki.

W przypadku gdy nie mamy własnej sypialni, a jej funkcję pełni salon czy pokój dzienny, możemy zdecydować się na wersalkę, jednak również musimy sprawdzić szerokość, czy poziom twardości. Nie jest to tak komfortowe rozwiązanie, jak tradycyjne łóżko, ale czasem jedyne.

Stylowe łóżko dla jednej osoby

Mając dużą sypialnię, możemy myśleć nawet o łóżku małżeńskim. Jednak przy mniejszej powierzchni, powyższe rozmiary będą wystarczające. To, że mamy mniejszą sypialnię nie oznacza, że nie może być ona efektowna. Przeglądając inspiracje aranżacyjne, większość z nich dotyczy dużych małżeńskich sypialni. Ale łóżka pojedyncze mogą być równie ciekawe. Jedne z nich są proste i odpowiednie do minimalistycznego wnętrza, inne mają fantazyjnie gięty metal, itd. Nie warto podejmować decyzji o zakupie pochopnie, bo możliwe, że ten idealny model dopiero na nas czeka. Lepiej przejrzeć kilka propozycji.

Materiał wykonania – dlaczego warto postawić na drewno?

To, że skupiamy się na wymiarach łóżka, nie jest przypadkowe. Tak samo, jak dla zdrowego snu ważna jest ilość miejsca, tak i materiał, z jakiego jest łóżko, nie powinien być wybrany bez zastanowienia. Wyżej wspomnieliśmy, że najczęściej sięga się po łóżka drewniane. Wynika to z licznych zalet, jakie charakteryzuje się drewno. Począwszy od ponadczasowości przez elegancką prezencję, po korzystny wpływ na zdrowie. Tak, jak możemy zaobserwować na stronie producenta Beds.pl – meble drewniane są eleganckie i stylowe. Zatem sięgnięcie po łóżko z drewna jest skutecznym sposobem na to, by uatrakcyjnić sypialnię.

Nie bez znaczenia jest to, że drewno jest materiałem naturalnym. Koi nasz układ nerwowy, jest przyjemne w dotyku, a wszystko to zachęca, by się położyć i odpocząć. Oprócz tego drewno jest antystatyczne, więc bez przeszkód z łóżka może korzystać osoba ze skłonnością do alergii. Nie utlenia się też jak sztuczne materiały, więc podczas snu nie będziemy wdychać szkodliwych związków.