Mata grzewcza pod panele. Co warto o niej wiedzieć?

Mata grzewcza pod panele. Co warto o niej wiedzieć?

6 lipca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Nad użytkownikami pieców węglowych zawisły czarne chmury. I nie ma to nic wspólnego z kolorem dymu ulatniającego się z komina. Ich podstawowe źródło ogrzewania traci na znaczeniu, głównie ze względu na europejską politykę klimatyczną oraz rosnące ceny surowca. Poszukiwanie alternatywnych metod ogrzewania domu bywa rozpaczliwe, zwłaszcza gdy kurczą się oszczędności i środki na inwestycje. Korzystnym rozwiązaniem jest wybór elektrycznego ogrzewania podłogowego. Przede wszystkim dlatego, że nabywców kusi niski koszt eksploatacji.

Najważniejsze atuty maty grzewczej pod panele

Niewątpliwą zaletą elektrycznego ogrzewania podłogowego jest fakt, że zadaną temperaturę można uzyskać błyskawicznie. Często już po 60 sekundach! Nie trzeba zatem, jak w przypadku kominków lub pieców węglowych, tracić czasu na naładowanie surowca oraz rozpalenie. Odchodzi również konieczność pozyskania węgla lub drewna od dostawcy oraz pocięcie kawałków drzewa na mniejsze części. Elektryczne ogrzewanie podłogowe działa zaraz po uruchomieniu i szybko rozgrzewa się do temperatury, którą użytkownik chce mieć w pomieszczeniu.

Pod względem konstrukcyjnym głównym elementem maty grzewczej pod panele jest pasta karbonowa o jednolitej strukturze. Wspomniana cecha sprawia, że nawet przy drobnym uszkodzeniu warstwy, folia wciąż odznacza się prawidłowymi parametrami termicznymi. Żywotność maty grzewczej pod panele ocenia się na kilkadziesiąt lat przy normalnym sposobie użytkowania. Aby przedłużyć ten okres, warto regularnie konserwować instalację i sprawdzać poprawność jej działania.

Więcej informacji o ogrzewaniu podłogowym elektrycznym znajdziesz na: https://www.naswoim.com.pl/aktualnosci/ogrzewanie-podlogowe-elektryczne-pod-panele-i-plytki.html

Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego

Inna grupa atutów mat grzewczych pod panele związana jest z aspektem montażu. To rozwiązanie można zastosować zarówno pod wspomnianymi już panelami, ale także pod płytkami w łazience czy kuchni. Gdy inwestor decyduje się na instalację pod wylewką betonową, musi pamiętać o konieczności stworzenia ok. pięciocentymetrowej warstwy wylewki. Przy cieńszej warstwie trzeba zastosować dodatkowe wzmocnienie. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod płytkami jest rozkładane na styropianie wraz z aluminiową pianką ekranową.

W przypadku maty grzewczej pod panele także inwestor powinien zadbać o zamontowanie podkładu w postaci ekranowej pianki. Cały proces warto powierzyć ekipie specjalistów, którzy dysponują odpowiednim doświadczeniem w realizacji tego typu zadań. Jedną z firm godnych polecania jest przedsiębiorstwo NaSwoim.com.pl, które od lat świadczy usługi montażowe oraz dostarcza na rynek własne produkty. W asortymencie marki są także panele fotowoltaiczne, które mogą stanowić znakomite uzupełnienie domowego systemu ogrzewania.

Postawienie paneli fotowoltaicznych sprawia, że energia niezbędna do zasilania mat grzewczych pod panele jest niemal darmowa. Znaczące zmniejszenie kosztów eksploatacji to główny powód, dla którego wiele osób decyduje się na to rozwiązanie. Co więcej, jest ono cenione również ze względów ekologicznych. Troska o środowisko naturalne jest coraz powszechniejsza i nie dotyczy tylko przedstawicieli najwyższych urzędów Unii Europejskiej. To właśnie od indywidualnych nabywców zależy, czy przyszłe pokolenia będą mogły cieszyć się zdrowym powietrzem i niskimi cenami energii.

Sprawdź maty grzewcze na: https://www.naswoim.com.pl/naswoim/maty-grzewcze.html