Meble nowe i używane – jakie wybrać i gdzie ich szukać?

Meble nowe i używane – jakie wybrać i gdzie ich szukać?

31 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Urządzanie domu lub mieszkania bywa czasochłonne i wyczerpujące. Stworzenie wymarzonego wnętrza wymaga sporego zmysłu estetycznego oraz cierpliwości potrzebnej przy kompletowaniu mebli oraz innych elementów wyposażenia. Wiele osób sama myśl o wyprawie do sklepu meblowego przyprawia o ból głowy. Sprawdzoną alternatywą jest przejrzenie serwisów ogłoszeniowych.

Meble nowe czy używane?

Przeglądając ogłoszenia sprzedaży mebli nowych i używanych, na pewno prędzej czy później każdy zacznie zastanawiać się, która opcja jest lepsza. Zarówno nowe elementy wyposażenia wnętrz, jak i te mające swoje lata, posiadają wady i zalety. Warto dokładnie je przeanalizować i dopiero wtedy podjąć decyzję.

Meble nowe

Podstawową cechą pozytywnie wyróżniającą nowe meble jest ich idealny stan, który nie nosi żadnych śladów użytkowania. Nie trzeba obawiać się, że w rogu kanapy zobaczy się plamę, która na zdjęciu na portalu ogłoszeniowym była zakryta poduszką. Nowe meble są zgodne z najnowszymi trendami, co ma szczególne znaczenie przy urządzaniu pomieszczeń w nowoczesnym stylu. Dodatkowo łatwo znaleźć coś pasującego do nowych mebli – wystarczy zapoznać się z daną kolekcją, by odnaleźć fotel komponujący się z kanapą.

Z drugiej strony, meble nowe są zwykle droższe od tych używanych. Tym samym na remont bądź zmianę aranżacji pomieszczenia trzeba przeznaczyć znacznie większe środki finansowe. Ponadto nowe meble mogą podwyższać poziom stresu, jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta. Obawa o zabrudzenie stylowej sofy bądź podrapanie nogi dębowego stołu z najmodniejszej kolekcji może skutecznie zepsuć radość z nowego wystroju.

Meble używane

Meble używane zainteresują osoby, które nie chcą wydawać wszystkich oszczędności. Są znacznie tańsze od nowych mebli, a przy tym często prezentują podobną jakość. Kupowanie używanych mebli pozwala przyczynić się do ochrony środowiska, gdyż ogranicza produkcję odpadów, a w przypadku używanych produktów drewnianych chroni kolejne drzewa przed wycinką. Używane meble dają możliwość urządzenia pomieszczenia w niepowtarzalnym stylu, dzięki szerokiej ofercie stołów, krzeseł, szaf i wielu innych artykułów, których nie można już znaleźć w sklepowej ofercie. Prawdziwą gratką dla pasjonatów będą meble zabytkowe.

Wada mebli używanych to ich stan. Czasem bywają mocno podniszczone, mają przebarwienia, przetarcia lub zarysowania. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to reguła, a jedynie pewne ryzyko związane z zakupem.

Gdzie szukać mebli?

Bez względu na to, czy podejmie się decyzję o znalezieniu mebli nowych, czy wybierze te używane, trzeba zadecydować, gdzie dokona się zakupów. Jak zaznaczono we wstępie, chodzenie po sklepach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zajmuje wiele godzin, a prezentowana oferta bywa mocno ograniczona, co wymusza odwiedzenie kilku miejsc. Jakie są alternatywy?

Serwisy ogłoszeniowe

Serwisy z darmowymi ogłoszeniami dają dostęp do szerokiego wachlarza mebli nowych i używanych. Produkty wystawiają tam zarówno osoby prywatne, jak i sklepy internetowe. Dodatkowo, w serwisach takich jak Pokato.pl filtry i wyszukiwarka ułatwiają przeglądanie setek ogłoszeń i znalezienie tych, które będą odpowiadały określonym wymaganiom.

Media społecznościowe

W mediach społecznościowych istnieją liczne grupy typu ,,Sprzedam/Kupię/Zamienię”. Dają okazję do znalezienia oryginalnych produktów w przystępnych cenach, aczkolwiek czasem można się pogubić w gąszczu ogłoszeń. Warto zainteresować się grupami lokalnymi, co ułatwi odbiór wybranego mebla.

Zmiana aranżacji wnętrza może dać dużo satysfakcji i radości. Kupując meble w Internecie, wystarczy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci, sprawdzić sprzedawcę i dokładnie przeczytać opis produktu, aby mieć pewność, że zakupy będą udane. Wzrost popularności serwisów z darmowymi ogłoszeniami sprawia, że znalezienie wyśnionego mebla nie sprawi większych trudności.