Modne i funkcjonalne oświetlenie kuchni, salonu, jadalni? W każdym przypadku najlepiej sprawdzi się ta lampa

Modne i funkcjonalne oświetlenie kuchni, salonu, jadalni? W każdym przypadku najlepiej sprawdzi się ta lampa

7 stycznia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jeśli właśnie zastanawiasz się, jaką lampę wybrać do salonu, kuchni lub jadalni, spieszymy z podpowiedzią – wiszącą, czy sufitową. To właśnie ten typ lamp gwarantuje optymalne oświetlenie wnętrza. Dodatkowo lampy sufitowe prezentują się naprawdę efektownie, a wybór dostępnych wzorów jest imponujący. Jak wybrać i zaaranżować lampę w wybranym wnętrzu?

Efektowny żyrandol lub nowoczesny plafon w salonie

Salon pełni w domu przynajmniej kilka ról – reprezentacyjną, gościnną, czy też wypoczynkową. Wybór lampy sufitowej wydaje się zatem dobrym rozwiązaniem z przynajmniej kilku powodów. Przede wszystkim taki typ oświetlenia pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Odpowiednio dobrana lampa, a wybór jest tutaj naprawdę bogaty, o czym przekonaliśmy się na https://www.cudownelampy.pl/lampy-sufitowe.html, zadba o komfort wszystkich domowników i gości, stanowiąc jednocześnie ozdobę całego wnętrza, zwłaszcza jeśli inne elementy wyposażenia są mniej efektowne.

Wybór lampy do salonu powinien być podyktowany rezultatem, jaki chcesz uzyskać. Lampa nie musi wcale zawisnąć w centralnym miejscu na suficie. W zasadzie możesz tutaj swobodnie bawić się przestrzenią i rozmieszczeniem oświetlenia, zwłaszcza jeśli planujesz dodatkowe lampy, np. lampę stojącą. Wielkość i rodzaj lampy dopasuj do wielkości salonu. Zbyt mała „zniknie” w pomieszczeniu. Za duża przytłoczy je. Efektowne wiszące żyrandole szklane sprawdzą się w większych salonach oraz we wnętrzach utrzymanych w minimalistycznym stylu. Metalowe plafony sufitowe będą dobrze korespondowały z wnętrzami nowoczesnymi oraz industrialnymi, sprawdzą się także mniejszym salonie. Z kolei lampa drewniana, papierowa, czy wykonana z tworzywa to rozwiązanie uniwersalne, dobrze komponujące się niemal z każdym stylem.

Lampa wisząca nad stołem w jadalni i blatem roboczym w kuchni

Coraz częściej spotykanym w nowoczesnych aranżacjach rozwiązaniem jest lampa wisząca nad stołem w jadalni, wyspą w kuchni lub kuchennym blatem roboczym. Taka propozycja jest wyjątkowo funkcjonalna bowiem dokładnie oświetla wybrany fragment przestrzeni – praca na blacie przestaje być uciążliwa, a zasiadanie do stołu staje się zdecydowanie bardziej komfortowe. Możesz wybrać jedną lampę wiszącą centralnie nad stołem / wyspą lub kilka lamp, jeśli jedna nie zapewni równomiernego oświetlenia blatu. Mogę to być takie same lampy lub różne, ważne jednak aby nawiązywały do siebie stylem.

Lampy sufitowe, zarówno plafony, jak i oświetlenie szynowe składające z kilku reflektorków mocowanych na szynie, sprawdzą się w mniejszych kuchniach. Nie zajmą dużo miejsca, za to dostarczą sporo światła.