Wodoszczelne membrany jako uszczelnienie tarasu i balkonu. Dlaczego warto je wybrać?

Wodoszczelne membrany jako uszczelnienie tarasu i balkonu. Dlaczego warto je wybrać?

8 stycznia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Nieszczelny taras i balkon wymagają szybkiej interwencji. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na nowoczesną metodę hydroizolacji – to wodoszczelne membrany, które nakładane są bezpośrednio na posadzki.

Spękania widoczne na konstrukcji tarasu i balkonu to znak, że pojawiają się nieszczelności. Nie możemy ich lekceważyć, ponieważ mogą one wpłynąć na pogorszenie termoizolacji budynku, a także negatywnie wpłynąć na jego stan techniczny. Kiedyś, uszczelnienie tarasu i balkonu wymagało skomplikowanych prac, które najczęściej związane były z koniecznością zerwania posadzki i położenia jej na nowo. Teraz jednak nie jest to już konieczne – wystarczy wybrać specjalną membranę wodoszczelną, która nakładana jest bezpośrednio na posadzkę!

Na czym polega uszczelnienie tarasu i balkonu wodoszczelną membraną?

Wodoszczelne membrany do specjalne powłoki, które wykonane są z polimerów, czyli z tworzyw sztucznych. Są one nakładane bezspoinowo na nawierzchnie i tworzą na nich wodoszczelne, trwałe powłoki odporne na promieniowanie UV, niskie i wysokie temperatury, ruch pieszy. Powłoki tego typu nakładane są ręcznie z użyciem wałków lub też metodą natryskową, dlatego ich zastosowanie jest bardzo szybkie i proste. Taka hydroizolacja stosowana jest obecnie coraz częściej na płaskie dachy, a także jako uszczelnienie tarasu oraz balkonu.

Najważniejsze zalety hydroizolacji tarasów i balkonów z użyciem membran:

  • wieloletnia ochrona – powłoki są bardzo trwałe i nie pękają

  • brak spoin – bez ryzyka przeciekania

  • łatwy montaż – nakładanie wałkiem albo metodą natryskową

  • wysoka odporność na różne warunki pogodowe

  • możliwość chodzenia po powłokach

  • łatwe w utrzymaniu w czystości

  • możliwość nakładania na różne rodzaje nawierzchni – papa, płytki, beton

  • różne kolory do wyboru

  • możliwość zmniejszenia ciepłoty w pomieszczeniach poniżej przez zastosowanie białej powłoki.

Te wszystkie zalety powodują, że uszczelnienie tarasu oraz balkonu wykorzystujące specjalne membrany wodoszczelne to bardzo dobra alternatywa dla innych metod hydroizolacji. Adresy firm wykonujących tego typu usługi można znaleźć już teraz on-line.