Montujemy ściankę prysznicową!

Montujemy ściankę prysznicową!

2 grudnia, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Nowoczesne łazienki wyposażone są zazwyczaj w kabiny prysznicowe typu walk-in. Charakteryzują się one tym, że nie stanowią zamkniętej przestrzeni. Jak wskazuje sama nazwa, można do niej swobodnie wejść bez potrzeby otwierania drzwiczek czy przesuwania jakiegoś elementu. Najbardziej współczesne projekty przewidują jedynie ściankę prysznicową, której funkcją jest ochrona przed zalaniem łazienki wodą. Granica między przestrzenią przeznaczoną do mycia swojego ciała a resztą pomieszczenia, w której korzystamy z umywalki czy toalety, staje się mocno umowna. Niektóre modele ścianek prysznicowych są ruchome, więc jednym łatwym ruchem możemy powiększyć powierzchnię łazienki i wstawić pod prysznic na przykład suszące się pranie. Okazuje się, że montaż ścianki prysznicowej jest całkiem prosty. Sprawdź, jak to zrobić!

Etap przygotowań

Przed przystąpieniem do właściwych prac musisz skompletować narzędzia i zapoznać się z listą elementów zestawu. Przydadzą Ci się z pewnością wiertarka, śrubokręt, klucz płaski, nóż, poziomica, pistolet do aplikacji silikonu i coś do mierzenia odległości. Do pudełka ze ścianką prysznicową dołączona została zapewne instrukcja. Przeczytaj ją, ale nie traktuj jako wyroczni – w każdym pomieszczeniu należy zastosować nieco inne rozwiązania. 

Proces instalacji – jak się za to zabrać?

Najpierw sprawdź, jak daleko od ściany powinna znajdować się ścianka prysznicowa. Przymierz wspornik i zaznacz ołówkiem miejsca, w których musisz wywiercić otwory na kołki. Gdy listwa mająca stanowić wsparcie szyby jest już na swoim miejscu, wsuń ją w jej otwór, a przestrzeń naokoło wypełnij uszczelką. W miejsce, w którym szyba dotyka posadzki, należy wstrzyknąć silikon. Jeśli do zamontowania masz tylko jedną szybę – to wystarczy. W przypadku zestawów składających się z większej ilości elementów konieczne może być powtórzenie tych czynności przy drugiej ścianie, a niekiedy również instalacja drążka. 

Kilka wskazówek dotyczących montażu ścianki prysznicowej

Po wykonaniu wszystkich prac instalacyjnych całą konstrukcję trzeba pozostawić na dobę. W tym czasie nie można korzystać z prysznica. Użyty silikon powinien być produktem dobrej jakości, odpornym na działanie pleśni. Aby cieszyć się z tak nowoczesnego elementu wystroju łazienki, jak ścianka prysznicowa, trzeba zadbać też o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Wysiłek związany z montażem jest jednak dość niewielki, a dzięki niemu można cieszyć się estetyczną i bardzo funkcjonalną łazienką!