Niezbędny sprzęt do realizacji dużych projektów deweloperskich

Niezbędny sprzęt do realizacji dużych projektów deweloperskich

27 czerwca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Obecnie powstaje coraz więcej firm deweloperskich, które zajmują się budową nie tylko osiedli bloków o różnym standardzie, ale również domków jednorodzinnych. Ponieważ tereny pod budowę są różne i bywa, że np. grunt jest bardziej podmokły, firma zajmująca się realizacją projektu musi mieć do dyspozycji sprawdzony, solidny i bezpieczny sprzęt, taki jak rusztowania.

Kupować czy wynajmować? – oto jest pytanie 

Na samym początku wiele firm deweloperskich zastanawia się czy lepszym wyborem jest zakup ciężkiego sprzętu czy może jego wypożyczenie. Tak naprawdę zdania są tutaj podzielone i każde z tych rozwiązań ma wiele zalet. Zakup sprzętu to inwestycja na lata, trzeba jednak liczyć się z kosztami utrzymania obejmującymi zarówno bieżące przeglądy, konserwację, jak i naprawę. Biorąc pod uwagę czynnik ekonomiczny  dobrym wyborem wydaje się być wynajem, gdyż w ramach umowy dzierżawca zobowiązuje się do wykonywania napraw, konserwacji i przeglądów za które nie trzeba dodatkowo płacić. Ponadto jest możliwość modernizacji sprzętu, a kontrolę techniczną UDT dzierżawca bierze na siebie.      

Żurawie do realizacji dużych projektów deweloperskich w miastach 

Obecnie realizowanych jest coraz więcej projektów biznesowych w branży nieruchomości i powstają wielkie biurowce usługowe. Wybudowanie ich wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, gdyż jak wiadomo w branży deweloperskiej czas to pieniądz. Aby praca przebiegała szybko i jednocześnie bezpieczne stosuje się żurawie samojezdne, a także stacjonarne. Oczywiście konieczne jest tu zatrudnienie pracowników posiadających odpowiednie uprawnienia, którzy każdorazowo przed wykonywaną pracą, a także po niej sprawdzają stan techniczny urządzenia i zapisują wyniki kontroli w karcie technicznej. Dzięki temu monitorowane są wszelkie usterki, a także zakres i rodzaj wykonywanych napraw i modyfikacji sprzętu. Każda ingerencja wymaga zatwierdzenia sprzętu przez urząd dozoru technicznego. 

Rusztowania niezbędne przy budowie domów szeregowych i osiedli domów jednorodzinnych 

Wiadomo, że składanie i rozkładanie rusztowania trwa długo, czasem cały dzień pracy. Bezpieczeństwo jest priorytetem, jednak inwestorzy realizujący projekty domów szeregowych i osiedli domów jednorodzinnych za wszelką cenę poszukują możliwości przyspieszenia prac. Dlatego zamiast stosować rusztowania stacjonarne, w przypadku projektów budowlanych, gdzie nie można pozwolić sobie na żaden dzień zwłoki, polecane są rusztowania mobilne – renomowany producent rusztowań w Warszawie to gwarancja jakości. Dzięki wyposażeniu w kółka, które posiadają hamulce przemieszczenie rusztowania trwa bardzo krótko, a jednocześnie zapewnione jest nie przemieszczanie się sprzętu po ustawieniu go w nowym miejscu.     

Niezbędny sprzęt ziemny przyspieszający prace budowlane  

Każda inwestycja budowlana rozpoczyna się od prac ziemnych. W przypadku podmokłych terenów konieczne jest ich odwodnienie przy pomocy drenaży i zastosowania skrzynek rozsączających. Można również zdecydować się na droższą opcję, czyli odwodnienie liniowe. Po wykonaniu tych prac można przystąpić do wyrównania terenu przy użyciu ciągnika o odpowiednich końcówkach. Następnie dokonuje się właściwych prac ziemnych i tu niezbędne jest wykorzystanie koparek i koparko-ładowarek, a także ciężarówek do wywożenia ziemi i gruzu. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu prace fundamentowe mogą być wykonane w krótkim czasie.  Wokół obiektów deweloperskich muszą także znajdować się drogi dojazdowe. Ich przygotowanie ma niezwykle duże znaczenie, gdyż wpływa na cenę mieszkania lub lokalu użytkowego znajdującego się w danym budynku. O ile na samym początku droga może być prowizoryczna i wykonana np. z płyt betonowych, to przed oddaniem obiektu konieczne jest wykonanie utwardzanej drogi. Podobnie duże znaczenie ma przygotowanie podłoża pod parking.. W obu tych przypadkach konieczne jest wylanie asfaltu, a następnie utwardzenie go przy pomocy walca drogowego.         

Realizacja dużych projektów deweloperskich wymaga zaopatrzenia w specjalistyczny ciężki sprzęt budowlany. W ten sposób można przyspieszyć prace i jednocześnie wykonać je niezwykle precyzyjnie. Obiekt może być oddany do użytku w wyznaczonym czasie, a firma deweloperska zyskuje na prestiżu.