Nowoczesna łazienka, czyli elegancja i funkcjonalność w kolorze czerni

Nowoczesna łazienka, czyli elegancja i funkcjonalność w kolorze czerni

18 września, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Niemal na każdym kroku możemy zetknąć się z aranżacjami wnętrz, opartymi na bazie oryginalnych dodatków i wyposażenia, jakie jeszcze do niedawna można było określić mianem kontrowersyjnych, względnie futurystycznych rozwiązań. Moda nieustannie się zmienia, trendy ewoluują, a wraz z nimi także gusta i potrzeby użytkowników.

Jeszcze kilkanaście lat temu biały samochód był oznaką kiczu, dziś stał się wyrazem elegancji i prestiżu. Podobnie wygląda sprawa armatury łazienkowej – tradycyjne chromowane baterie i inne akcesoria, sukcesywnie wzbogacany jest o asortyment w kolorystyce białej, złotej, a ostatnio nawet czarnej. Czarna armatura łazienkowa stwarza nowe, szerokie pole do popisu dla projektantów, architektów i dekoratorów wnętrz, dając olbrzymie możliwości w zakresie stylizacji przestrzeni.

Czerń jest bardzo uniwersalna i doskonale komponuje się z większością pozostałych kolorów, jakie można spotkać w łazience. Czarne baterie łazienkowe z pewnością nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu oraz elegancji, a szczególnie dobrze prezentować się będą na tle jasnych ceramicznych płytek czy lustra. Tendencja stosowania czarnych akcentów w pomieszczeniach łazienkowych jest jeszcze stosunkowo świeża, dlatego nie ma ryzyka, że powielimy jakieś powszechne zgrane i utarte katalogowe wzorce. Cechą charakterystyczną dostępnej dziś na rynku sanitarnym armatury łazienkowej, jest nie tylko sprawność i funkcjonalność działania, ale również efektowny wygląd.

Baterie umywalkowe, wannowe czy natryskowe w czarnym kolorze są idealnym, ponadczasowym dopełnieniem nowoczesnych i industrialnych aranżacji. Zastosowanie większych powierzchni o ciemnym zabarwieniu, zwykle przytłacza i zmniejsza optycznie pomieszczenia, jednak pojedyncze elementy łazienkowej armatury w kolorze czerni – są oryginalnym oraz ekstrawaganckim detalem, na dodatek niezwykle praktycznym. W przypadku czarnych baterii kamień, brud czy zacieki są zdecydowanie mniej problematyczne, a dobrej jakości armatura w tej tonacji kolorystycznej – jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości, niż w tradycyjne chromowane modele.