Ocieplenie poddasza w kilka godzin? Poznaj pianę poliuretanową

Ocieplenie poddasza w kilka godzin? Poznaj pianę poliuretanową

21 lipca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Czy ocieplenie poddasza domu jednorodzinnego w ciągu zaledwie 3-4 godzin z zachowaniem wszelkiej staranności i jakości jest możliwe? Poznaj rewolucyjną i super-szybką technologię natrysku pianą poliuretanową.


Natrysk piany poliuretanowej na poddaszu

Czy wykonanie izolacji poddasza domu w ciągu kilku godzin “na gotowo” jest możliwe? Dzięki wykorzystaniu technologii natrysku piany poliuretanowej taki wynik nie robi już na nikim wrażenia!

Dowiedz się więcej o tym dlaczego coraz więcej inwestorów wybiera tę technologię izolacji.


źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/ocieplanie-poddaszy.html

  1. Super-szybka realizacja

    Pod względem szybkości realizacji piana poliuretanowa nie ma sobie równych. W większości przypadków wystarczy jeden dzień, by wykonać izolację np. poddasza domu jednorodzinnego. Pozwala to na szybsze zakończenie prac budowlanych oraz łatwiejsze dostosowanie terminów prac pomiędzy różnymi grupami wykonawców.

  2. Brak mostków termicznych

    Piana poliuretanowa dzięki swojej strukturze wypełnia izolowaną powierzchnię szczelnie i równomiernie, dzięki czemu ryzyko powstania mostków termicznych jest zniwelowane praktycznie do zera. Dlaczego jest to tak istotne? Mostki termiczne to miejsca, poprzez które Twój budynek będzie tracił ciepło, a to oznacza większe koszty związane z ogrzewaniem, co biorąc pod uwagę rosnące koszty ogrzewania oznacza znaczące uszczuplenie domowego budżetu.

  3. Efektywność izolacji

    Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa, która jest stosowana do izolacji poddaszy posiada znacząco lepszą efektywność izolacyjną w porównaniu do np. wełny mineralnej. Jeżeli zastosujesz na swoim poddaszu 20-centymetrową warstwę izolacji pianą poliuretanową, to aby osiągnąć taki sam opór cieplny, należałoby zastosować aż 36 cm izolacji wełną mineralną. Jest to bardzo wyraźna różnica, która przemawia na korzyść technologii piany PUR.

Dlaczego inwestorzy coraz częściej wybierają izolację pianą poliuretanową?

Zapytaliśmy o to ekspertów z zakresu izolacji pianą poliuretanową – Macieja Matuszyka i Patryka Radajaka z firmy Matuszyk & Radajak.

Wg nich: “Piana poliuretanowa to zdecydowanie szybszy sposób na wykonanie pewnego ocieplenia. Bez wątpienia 25-letnia gwarancja na stałość parametrów piany ma również duże znaczenia dla inwestorów. Co więcej, jest to materiał bardziej ekologiczny od np. popularnego styropianu, czy wełny mineralnej, a ponadto testy wykonane kamerą termowizyjną jasno pokazują, że w zdecydowanej większości przypadków piana zapewnia lepszą szczelność izolacji niż ma to miejsce w przypadku popularnych alternatyw”.

Piana poliuretanowa – przyszłość izolacji?

Technologia izolacji pianą poliuretanową zdobywa coraz większe grono zwolenników w Polsce. W wielu krajach jest to już jedna z głównych technologii izolacji (USA, Kanada) i wygląda na to, że również w Polsce w ciągu kilku najbliższych lat może nastąpić rewolucja w zakresie izolacji.

Technologia to jednak nie wszystko. Kluczowe z całą pewnością jest dobranie odpowiedniej firmy do wykonania izolacji, dlatego warto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami oraz opiniami klientów przed podjęciem ostatecznej decyzji.