Uszczelnianie dachów z papy za pomocą Hydronylonu

Uszczelnianie dachów z papy za pomocą Hydronylonu

22 lipca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Papa to materiał bardzo często wykorzystywany przy budowie dachów. Aby dobrze spełniała swoją funkcję, konieczne jest regularne przeprowadzanie kontroli, a w razie potrzeby – także konserwacji. Uszczelnianie dachów z papy okazuje się konieczne w momencie, gdy pojawiają się przecieki. Aby praca przebiegała szybko, skutecznie i bez zbędnych kosztów przy jednoczesnym długotrwałym efekcie konieczne jest znalezienie odpowiedniego materiału. W tej roli dobrze sprawdzi się Hydronylon.

Uszczelnianie dachu

Przed przystąpieniem do uszczelniania dachu konieczne jest dokonanie oceny wielkości uszkodzeń spowodowanych przeciekami. Zdarza się bowiem, że izolacja uległa zawilgoceniu. W takim wypadku konieczne więc będzie wymienienie ocieplenia lub poczekanie, aż materiał izolacyjny wyschnie. Wtedy można przystąpić już do prac uszczelniających. Dach trzeba dokładnie oczyścić, a następnie nałożyć cienką warstwę podkładu wyrównująco-zamykającego. Gdy druga warstwa podkładu zostanie zaaplikowana, a na nią nałoży się specjalną siatkę techniczną, można przystąpić do nakładania Hydronylonu.

Zalety używania Hydronylonu

Hydronylon gwarantuje trwałość, szybkość i oszczędność. Płynna konsystencja sprawia, że uszczelnianie dachów z papy jest znacznie prostsze i bardziej skuteczne. Nawet w przypadku skomplikowanych czy nietypowych elementów Hydronylon świetnie dopasowuje się do każdego z nich – również do komina, świetlików czy płyty obornickiej, które również trzeba uszczelnić. Z płynną konsystencją wiąże się jeszcze jedna zaleta – powstała powłoka jest jednorodna i pozbawiona spoin. Oznacza to nie tylko lepszą szczelność, ale i większą trwałość i estetykę pokrycia dachowego. Tak uszczelniona papa będzie służyć jeszcze przez długie lata bez konieczności kolejnych bieżących konserwacji. Hydronylon jest także produktem bezpiecznym dla środowiska naturalnego – zawiera bowiem niską zawartość związków organicznych LZO. Nie bez przyczyny coraz więcej osób sięga właśnie po Hydronylon – pozwala on bowiem na skuteczne uszczelnienie w szybki i prosty sposób, bez konieczności wymiany całego pokrycia dachowego, a co za tym idzie – bez nadmiernie wysokich kosztów.