Odkurzacz przemysłowy do domu i garażu – czy to ma sens?

Odkurzacz przemysłowy do domu i garażu – czy to ma sens?

23 grudnia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Odkurzacze przemysłowe słyną przede wszystkim z tego, że mają dużą moc. Nic więc dziwnego, że najczęściej kupują je firmy sprzątające duże powierzchnie i przedsiębiorstwa produkcyjne oraz przemysłowe. Nasuwa się więc pytanie, czy profesjonalny odkurzacz do domu lub prywatnego garażu to dobry zakup, czy stracone pieniądze?

Odkurzacz przemysłowy – o czym pamiętać przy jego zakupie?

Odkurzacze przemysłowe powinny być przede wszystkim dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jednak trudno wybrać model, gdy na rynku jest ich wiele, a każdy z nich stara się o miano najwydajniejszego i najbardziej ekonomicznego. Jednak, aby wybrać dobry jakościowo, jednocześnie skuteczny w czyszczeniu sprzęt, musisz kierować się kilkoma zasadami, a dokładniej parametrami urządzenia. Przede wszystkim mamy na myśli jego moc, odkurzacze przemysłowe mają przynajmniej 1200 W mocy, oczywiście jest to dolna granica, pamiętaj o tym i nie obawiaj się postawić na coś mocniejszego.

Nie zapomnij o innych parametrach, takich jak waga i dodatkowe kółka, co mocno zwiększy mobilność odkurzacza i ułatwi jego przenoszenie. Gabaryty także mogą mieć znaczenie, szczególnie gdy chcesz go odłożyć po skończonej pracy. Nie zapomnij o długości kabla i samej rury, im dłuższe, tym oczywiście lepiej, głównie wtedy, gdy o gniazdka trudno, a taka sytuacja zdarza się dość często na zewnątrz budynków. Pamiętaj, że dodatkowe akcesoria nie są bezużyteczne, jeśli masz wybór, zawsze stawiaj na zestawy zawierające na przykład kilka nakładek, co ułatwi Ci czyszczenie różnych powierzchni. Świetną ofertą może pochwalić się Erpixkarcher24.pl z odkurzaczami przemysłowymi Karcher, tam prawie każdy model wyposażony jest w uzupełniające akcesoria.

Przemysłowe odkurzacze do domu – liczy się mobilność

Do domu nie potrzebujesz bardzo wydajnego, mocnego odkurzacza przemysłowego marki Karcher czy innego producenta. Mimo wszystko warto postawić na sprzęt, który wychwytuje wszelkie drobne odpady. W końcu im większa moc, a mniejsza waga, tym prostsze i przyjemniejsze czyszczenie różnych powierzchni. Jeśli mielibyśmy doradzać, skłonilibyśmy się ku zakupowi modelu o mocy około 1200 W, przepływie powietrza na granicy 3500 litrów na minutę i wadzę od 8 do 10 kilogramów. Taki odkurzacz przemysłowy poradzi sobie w domu, ale i wtedy, gdy trzeba będzie zabrać go na zewnątrz i na przykład oczyścić drewniany taras, kostkę czy odkurzyć auto. Oczywiście to tylko przykład, ale jeśli aktualnie szukasz urządzenia do domu, pomyśl o zakupie modelu o podobnych parametrach.

Garażowe odkurzacze przemysłowe – kup sprawdzony sprzęt

Odkurzacz przemysłowy do garażu z pewnością powinien być mocniejszy od tego domowego. Przede wszystkim w pomieszczeniu tym rodzaj zanieczyszczeń może być zupełnie inny, nie będzie to już tylko kurz, ale również drobinki po cięciu metalu czy drewna – oczywiście to tylko przykłady wszystkich zabrudzeń, jakie często można znaleźć w garażu. Dlatego też polecamy sprzęt o większej mocy, najlepiej oscylującej w granicach 1500 W, długość kabla w tym przypadku nie będzie tak istotna, ale możliwość czyszczenia powierzchni z pyłów po elektronarzędziach już tak. 

Zachęcamy do wyboru sprzętu z klasą filtracji M, co oznacza, że filtr będzie zatrzymywał pyły średnio szkodliwe, takie jak m.in. pyły z gipsu. Przepływ powietrza urządzenia idealnego do garażu powinien wynosić około 4000, najlepiej 4500 litrów na minutę. Wybierz także model o dużym zbiorniku, aby nie martwić się koniecznością częstego opróżniania. Jak widzisz, odkurzacze przemysłowe Karcher czy urządzenia innych producentów ułatwią codzienne porządki w domach i garażach.