Odpływy liniowe — sposób na nowoczesną łazienkę

Odpływy liniowe — sposób na nowoczesną łazienkę

24 listopada, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Czasy, w których brodziki łazienkowe cieszyły się ogromną popularnością mamy już za sobą. Obecnie trendy wnętrzarskie stawiają nie tylko na estetykę, ale również na komfort, dlatego odpływy liniowe stały się prawdziwym hitem w aranżacji łazienek. Jak działa odpływ liniowy i dlaczego projektanci tak chętnie stawiają na to rozwiązanie? Poznaj właściwości odpływów liniowych i dowiedz się, kiedy warto zastąpić brodzik lub wannę odpływem liniowym.

Jak działa odpływ liniowy i gdzie się go stosuje?

Można powiedzieć, że odpływ liniowy to kwintesencja elegancji. Jeśli marzy Ci się łazienka łącząca luksus, estetykę i funkcjonalność, to odpływy liniowe z pewnością Cię zainteresują. Jak działa odpływ liniowy? To syfon ukryty w podłodze i zasłonięty gustowną maskownicą. Delikatny spadek podłogi sprawia, że woda swobodnie znika w odpływie. Tego typu rozwiązanie jest typowe dla pryszniców basenowych, ale to w domach i mieszkaniach maksymalnie wykorzystuje się potencjał odpływów liniowych.

Odpływ liniowy umożliwia optyczne powiększenie małej łazienki, dlatego świetnie sprawdza się w blokach mieszkalnych, gdzie przestrzeń łazienkowa jest mocno ograniczona. Jedynym koniecznym warunkiem do zamontowania odpływu liniowego jest odpowiednia głębokość obszaru pod podłogą. Jeśli miejsca jest za mało, montaż odpływu liniowego niestety nie będzie możliwy. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko, a problem można rozwiązać poprzez zamontowanie odpływu ściennego.

Odpływy liniowe — jaki model wybrać?

W sklepach znajdziemy różne rodzaje odpływów liniowych. Wszystko po to, by móc dopasować odpływ liniowy do indywidualnego projektu łazienki. Wyróżniamy odpływy liniowe podłogowe i ścienne. Możemy również wybierać odpływy liniowe o różnych kształtach: proste, w kształcie litery L lub łukowe.

Przy wyborze odpływu liniowego powinniśmy kierować się nie tylko kształtem i estetyką, ale również jakością wykonania. Odpływ liniowy powinien być szczelny i odporny na działanie chemicznych środków czyszczących. Dobre odpływy liniowe znajdziesz między innymi w sklepie VOGI. Pamiętaj, by wybierać produkty renomowanych producentów.

Zalety odpływu liniowego w łazience

Odpływy liniowe poleca się przede wszystkim ze względu na dyskretny wygląd. To rozwiązanie otwiera przed nami mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o aranżację łazienek i pozwala na oszczędność przestrzeni. Co więcej, kabina typu walk-in z odpływem liniowym optycznie powiększa łazienkę. Nie bez znaczenia jest również komfort i bezpieczeństwo. Kabina bez brodzika idealnie sprawdzi się w domu zamieszkałym przez dzieci lub osoby starsze. Pod prysznic bez brodzika łatwo wejść, a ryzyko poślizgnięcia i upadku jest znikome w porównaniu z brodzikiem lub wanną.

Na koniec najlepsze: odpływ liniowy sprawia, że strefa kąpielowa jest niesamowicie prosta do utrzymania w czystości. Koniec z szorowaniem zakamarków brodzika! Wnętrze łazienki zawsze będzie prezentować się pięknie i czysto.