Olejowanie podłóg – dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z naturą

Olejowanie podłóg – dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z naturą

11 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Coraz więcej osób dobiera do wnętrz materiały wykończeniowe bazujące na naturalnych surowcach. Wśród nich znajdują się również podłogi drewniane. Aby były w pełni zgodne z naturą, warto wykończyć je przez olejowanie.

Olejowanie to jedna z możliwych metod wykończenia podłóg wykonanych z drewna, w tym podłóg z desek drewnianych, parkietów czy też paneli podłogowych. Przez długi czas olejowanie podłogi – https://www.centrum-parkietowe.pl/olejowanie-podlogi-oraz-jej-woskowanie.html cieszyło się małym zainteresowaniem – królowało wygodniejsze lakierowanie. Aktualnie coraz więcej osób znów powraca do tej metody. Czym dokładnie jest olejowanie podłogi? Jakie ma zalety? Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z takiej metody?

Podłoga drewniana wykończona olejem

Oleje to naturalne substancje pozwalające na zakonserwowanie drewna. Stanowią skuteczną metodę jego impregnacji i zabezpieczają przed licznymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo, olejowanie podłogi może nadać jej bardziej atrakcyjny wygląd. Do produkcji preparatów do olejowania stosuje się naturalne oleje, które dobrze współpracują zarówno z drewnem naturalnym europejskim, jak również egzotycznym. Do dyspozycji są oleje bezbarwne, ale można również zdecydować się na zakupienie olejów barwionych, które mogą nadać podłodze całkowicie nowy wygląd podczas renowacji. Mogą one nadawać podłogom różne rodzaje połysku – mat, satyna, półpołysk.

Zalety olejowania podłóg

  • zachowuje naturalne piękno drewna

  • chroni przed wodą i zabrudzeniem

  • zabezpiecza drewno przed nieestetycznymi rysami

  • reguluje przyjmowanie i oddawanie wody przez drewno – nadaje się do łazienek

  • jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt

  • pomaga stworzyć przyjazny mikroklimat we wnętrzach

  • możliwa jest punktowa renowacja podłogi

Te wszystkie zalety powodują, że olejowanie podłogi to atrakcyjna alternatywa dla wykonania lakierowania. Chociaż podłogi olejowane wymagają częstszego powtarzania tej czynności, to jednak posiadają wiele zalet, których nie posiadają podłogi wykończone lakierowaniem. To również sprawdzona propozycja dla wszystkich osób, dla których ważne jest środowisko naturalne!