Oprawy natynkowe — dlaczego warto je wybrać?

Oprawy natynkowe — dlaczego warto je wybrać?

13 października, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Minimalistyczne, nowoczesne wnętrza są coraz modniejszym rozwiązaniem, a ich oświetlenie jest ważnym elementem całościowej aranżacji. Minimalizm to prostota, oszczędność form i stonowane kolory takie jak biel, szarości oraz czerń. Najlepszym rozwiązaniem na doświetlenie urządzonych w tym stylu pomieszczeń będzie użycie lamp natynkowych. Takie oprawy sufitowe są prostym i niezwykle eleganckim rozwiązaniem. 

To jednak niejedyny styl wnętrzarski, w którym sprawdzą się oprawy sufitowe natynkowe! Gdzie jeszcze warto je montować? Jakie mają zalety? Sprawdź koniecznie!

Czym są oprawy natynkowe?

 

Lampami natynkowymi możemy nazwać obszerną grupę opraw, w której znajdują się różnego rodzaju reflektory, listwy, lampki punktowe czy też minimalistyczne tuby lub kostki. Takiego rodzaju oprawy najczęściej stosowane są jako uzupełniające światło w salonie, ale także samodzielne oświetlenie garderoby czy korytarza. To także idealne rozwiązanie do łazienki, jednak pamiętajmy, że wybierając lampy łazienkowe, musimy zwrócić szczególną uwagę na ich podwyższony poziom ochrony IP.

Oprawa natynkowa montowana jest na powierzchni sufitu lub ściany, dlatego nie musimy dodatkowo ingerować w płaszczyznę i jej niszczyć. Montaż odbywa się przy pomocy odpowiednich kołków i jest bardzo prosty. Zaletą tego typu lamp jest to, że możemy dopasować je do każdego charakteru wnętrza. Duży wybór produktów sprawia, że z łatwością dobierzemy interesujący nas kolor i kształt.

Oprawy natynkowe od lamp podtynkowych odróżniają się tym, iż wystają poza nawierzchnie ściany lub sufitu. Oświetlenie wpuszczane (podtynkowe) z kolei stworzone zostało z myślą o sufitach podwieszanych.

Oprawy sufitowe natynkowe — zalety

Lampy natynkowe mogą stać się świetnym elementem dekoracyjnym każdego pomieszczenia. Ich różnorodność sprawia, że z łatwością możemy dopasować je do indywidualnych potrzeb i swoich preferencji. Doskonale sprawdzą się zarówno w każdym domowym wnętrzu jak i na zewnątrz budynku. Są również świetną opcją wyposażenia biur, lokali usługowych oraz wielu innych miejsc.

Ponadto oprawy natynkowe dają nam możliwość dostosowania oświetlenia. Źródło światła może być skierowane w taki sposób, aby oświetlało tylko wybrane elementy przestrzeni (warto wówczas wybrać np. reflektory sufitowe), ale może być też dodatkiem do dużej lampy. Możliwe jest także umieszczenie większej ilości produktów obok siebie. Dzięki temu dokładnie rozjaśnią one całe pomieszczenie.

Co więcej, warto zastanowić się także jaki wzór, materiał obudowy i kolor lamp natynkowych wybrać. Na rynku znajdziemy zarówno lampy natynkowe białe, czarne, szare, ale także aluminiowe, w kolorze złota, miedzi czy antracytu jak i gipsowe. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie lamp z drewnianym wykończeniem, które będą idealną opcją np. do wnętrz w stylu skandynawskim czy rustykalnym.

lampy natynkowe

Reflektory pięknie oświetlą ściany dekoracyjne lub elementy, które chcemy szczególnie uwydatnić. W nowoczesnych wnętrzach natomiast idealnie sprawdzą się kwadratowe oprawy lub te w postaci tub. Z kolei w lokalach usługowych lampy natynkowe mogą okazać się niezbędne do odpowiedniego podświetlenia ekspozycji, wystaw czy półek.

Oprawy natynkowe możemy zamontować także na budynkach. To idealne rozwiązanie na oświetlenie altany czy tarasu, które może przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania i umili nam czas spędzony na zewnątrz. Jeżeli chcemy doświetlić podwórko, koniecznie zastosujmy modele lamp z klasą szczelności IP 44 lub większą W takich miejscach warto też wybierać lampy posiadające czujnik ruchu.

Od kilku lat ogromną popularność zdobywają także modele umieszczone na szynach. Pozwalają one na utworzenie dowolnej konfiguracji na suficie lub ścianie, a dzięki zainstalowanej szynie z łatwością możemy przesunąć światełka i dostosować je do swoich potrzeb.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.salonled.pl/pl/139-oprawy-sufitowe-natynkowe.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem oprawy sufitowej natynkowej, na stronie Salonu LED sprawdzisz również dostępność produktu. Szeroki wybór lamp oraz fakt, że możemy dostosować ofertę do twoich potrzeb, sprawia, że wyróżniamy się wysoką jakością usług.

Oświetlenie LED

Oprawy natynkowe LED gwarantują wysoką wydajność, są oszczędne i ekologiczne, a barwa światła i moc lamp może zostać dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Tego typu produkty często występują w różnych wersjach, dlatego jeżeli potrzebujemy dużej gabarytowo lampy, warto wybrać plafony LED, które idealnie rozjaśnią przestrzeń i doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju lokalach usługowych i hotelach. W miejscach, gdzie panują trudne warunki, można zdecydować się na oprawy hermetyczne, natomiast w warsztatach, sklepach czy pomieszczeniach roboczych dobrze spiszą się liniowe natynkowe oprawy LED.