Pergole ogrodowe – 3 korzyści, jakie daje ich posiadanie

Pergole ogrodowe – 3 korzyści, jakie daje ich posiadanie

13 listopada, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Przydomowy ogród to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, zarówno samotnie, jak i z rodziną oraz znajomymi. Dla większego komfortu relaksu warto zamontować w nim pergole, dzięki czemu nie tylko stworzymy przestrzeń, w której znaleźć będzie można trochę cienia, ale również uatrakcyjnimy wygląd przydomowego otoczenia. Można również wykorzystać ich zalety, tworząc oryginalny łącznik między częścią mieszkalną a wypoczynkową – inwencja należy do nas. Dlaczego jeszcze warto stosować pergole ogrodowe?

  1. Pergole – charakterystyka

  2. Konstrukcja pergoli

  3. Zalety pergoli

Pergole – charakterystyka

Pergole są bardzo popularne ze względu na unikalne połączenie funkcjonalności i zalet wizualnych. Można je zauważyć nie tylko w ogródkach przydomowych, ale również przy restauracjach czy hotelach. Nowoczesne pergole ogrodowe wykonane są z materiałów wysokiej jakości, takich jak aluminium czy stal. Można je zastosować jako konstrukcje wolno stojące (na przykład pergola na balkon) albo przyścienne, pełniące swą funkcję w miejscu, dla którego została przeznaczona. Są one bardzo użyteczne – z jednej strony stanowią ochronę przed słońcem, z drugiej pozwalają na znalezieniu kawałka przestrzeni w ogrodzie lub na tarasie, zabezpieczającej przed opadami deszczu.

Konstrukcja pergoli

Nowoczesne pergole ogrodowe wykonane są z profili aluminiowych, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne, oraz elementów stalowych. W zależności od modelu zadaszenie umożliwia zmianę nasłonecznienia poprzez ustawienie kąta pochylenia piór dachowych lub poprzez schowanie dachu, dzięki możliwości sterowania elektrycznego. Pergola metalowa posiada również możliwość odprowadzenia nadmiaru wody. Świetnie komponuje się ona z roślinami pnącymi, również dopasowane do jej stylizacji oświetlenie nada jej znacznie atrakcyjniejszego wyglądu.

Zalety pergoli

Stworzenie odpowiednio zadaszonej przestrzeni w przydomowym ogrodzie lub na tarasie to największa zaleta pergoli. Zwiększa to wydatnie ilość miejsca, po którym można bezpiecznie spacerować lub w nim odpoczywać. Przyścienna pergola tarasowa stanowić będzie przedłużenie domowej przestrzeni życiowej, umożliwiając na przykład lekturę książki lub zagranie w grę planszową z rodziną nawet podczas niesprzyjającej pogody. Pergole na tarasie to również świetne rozwiązanie dla właścicieli małych lokali gastronomicznych – można dzięki nim zrobić przytulne miejsce na konsumpcję dla klientów. Pergole wolno stojące posiadają dodatkowy atut, jakim jest ich mobilność, oraz możliwość łączenia w większą całość, dzięki budowie modułowej. Pergola tarasowa lub ogrodowa to konstrukcja, która uprzyjemni nam dzień nie tylko latem, ale również wczesną wiosną i jesienią, dlatego warto rozważyć jej zakup.