Plisy okienne – ochrona przed nadmiarem światła

Plisy okienne – ochrona przed nadmiarem światła

14 lipca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Plisy okienne stanowią nie tylko doskonałą ochronę przed nadmiarem słońca wpadającego do pomieszczeń. Odpowiednio dobrane, mogą nadać wnętrzu charakteru. Sprawdź, gdzie najlepiej się sprawdzą.

Jak działają rolety plisowane?

Roleta plisowana to łatwa w montażu, estetyczna i praktyczna osłona na okno wykonana z tkaniny. Zależnie od użytego materiału, znajdziesz rolety z zapewniającej prywatność, zwykłej tkaniny, z tkaniny termoizolacyjnej lub w 100% zaciemniającej pomieszczenie, tzw. Blackout. Ich podstawową zaletą w stosunku do zasłon jest regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza domu, nawet jeśli nie przysłania się całego okna. Dzięki temu z pokoju mogą korzystać razem np. osoby pracujące na komputerze oraz czytające książki.

Miejsce na plisy okienne

Nowoczesne rolety wewnętrzne dopasujesz na wymiar do każdego okna. Dzięki temu stanowią jedno z najbardziej interesujących rozwiązań do salonu, kuchni, łazienki, sypialni, a nawet do pokoju dziecięcego. Szeroki wybór kolorów i przepuszczalności światła sprawia, że odpowiednie plisy będą pasowały do każdego wnętrza.

W ofercie familyrollo.pl znajdziesz także rolety plisowane do okien dachowych, co pozwala regulować ilość światła również pod skosem. Plisy są doskonałą alternatywą dla zasłon czy ciężkich rolet zewnętrznych w biurach oraz pensjonatach. Zapewniają komfort pracy i odpoczynku. Swoje zastosowanie znajdą też w salach konferencyjnych oraz wykładowych.

Zalety żaluzji wewnętrznych

Niewątpliwą zaletą rolet plisowanych jest możliwość dopasowania tkaniny do Twoich potrzeb. Roleta plisowana tworzona jest na wymiar, co przekona najbardziej wymagających klientów do zamontowania na nietypowych oknach. Plisy okienne skutecznie blokują promienie słoneczne, co umożliwia prace na komputerze lub tablecie. Zamontowane na oknach dachowych stanowią rozwiązanie, które nie przepuszcza światła i nie dopuszcza do nadmiernego nagrzewania się wnętrza.

Dopracowane żaluzje w jaśniejszych kolorach mogą odmienić wnętrze na dużo przytulniejsze. Za to światło nieprzedostające się przez ciemną tkaninę nada wnętrzu surowego, oficjalnego stylu. Na uwagę zasługuje nowoczesny design żaluzji, dzięki któremu z łatwością dopasujesz je do wystroju w każdym pomieszczeniu. Pełno nietypowych rozwiązań znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/rolety-plisowane.

Roleta plisowana – montaż

Rolety plisowane to łatwy sposób na zapanowanie nad oświetleniem wnętrza. W sklepie familyrollo.pl znajdziesz tworzone na wymiar zarówno plisy bezinwazyjne Basic, jak i inwazyjne – Premium. Montaż bezinwazyjny to idealne rozwiązanie, kiedy nie chcemy ingerować w strukturę okien. Montowane na zaczepy lub zaczepy na taśmę potrzebują jedynie kilku chwil, by zawisnąć na oknie. Roleta zamontowana bezinwazyjnie nie utrudnia mycia okien. Plisy Basic można także przesuwać po dowolnej części okna.

Gdy chcesz stworzyć lepsze zaciemnienie, świetnie sprawdzą się żaluzje okienne Premium z montażem inwazyjnym. W tym wypadku montuje się roletę na 4 malutkie śrubki wwiercane w listwę przyszybową. Tak zamontowana roleta nie odstaje od listwy, także w przypadku okien dachowych. Plisy termoizolacyjne o inwazyjnym montażu są najlepszym rozwiązaniem w szybko nagrzewających się wnętrzach.

Co wybrać na okna dachowe?

W obecnych rekordowo ciepłych, letnich miesiącach, najtrudniej mieszka się na poddaszu. Jeżeli pragniesz dać sobie odrobinę odpoczynku od słońca atakującego z góry, wypróbuj rolety termoizolacyjne na okna skośne. Doskonale przylegają do okna, są proste w regulacji i skuteczne. O produktach na okna dachowe dowiesz się więcej tutaj: https://familyrollo.pl/blog/czy-plisa-jest-dobrym-rozwiazaniem-na-okno-dachowe.