Regały w pokoju nastolatka – idealny sposób na przechowywanie

Regały w pokoju nastolatka – idealny sposób na przechowywanie

22 listopada, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Książki, zeszyty, rzeczy osobiste, pamiątki – w każdym pokoju nastolatka musi znaleźć się miejsce na te i wiele innych drobiazgów i przedmiotów codziennego użytku. Duże, masywne meble zwykle nie pasują do pokoju młodzieżowego, który bardzo często ma na dodatek małą powierzchnię. Jak zaaranżować przestrzeń dla nastolatka tak, aby mógł on przechowywać wszystkie swoje skarby? Dobrze opracowany plan i starannie dobrane meble to klucz do sukcesu.

Zestaw mebli młodzieżowych 

Pokój nastolatka to miejsce, w którym należy wyodrębnić kilka stref. Tę do relaksu, odrabiania prac domowych, jak i spędzania czasu z przyjaciółmi. W przypadku małych wnętrz to zadanie jest jeszcze trudniejsze, jednak wciąż do zrealizowania. Aranżując pokój młodzieżowy należy wziąć pod uwagę potrzeby i gust jego lokatora. Nastolatkowie zwykle stawiają na nowoczesny design i jasne kolory mebli. To doskonały wybór, który nie dość, że optycznie rozświetla i powiększa wnętrze, to na dodatek daje spore możliwości w wyborze kolorowych dodatków. Młodzież bardzo często dokonuje małych remontów swojego pokoju, a taka stonowana baza w postaci mebli umożliwia zmianę wystroju przy pomocy jedynie drobnych akcesoriów i ozdób.

Podczas urządzania wnętrz nastolatka, warto postawić na zestaw mebli młodzieżowych. Spójna kompozycja doskonale wypełni pomieszczenie i pomoże wydzielić w nim poszczególne strefy. Łóżko, szafa, biurko, regał czy komoda zapewnią miejsce do przechowywania rzeczy, a jednolity design pozwoli uniknąć wrażenia chaosu w pokoju. W Marmex dostępne są dobrej jakości meble do pokoju dla nastolatka, zarówno w stonowanej kolorystyce, jak i tej klasycznej. Na miłośników kolorów czekają zestawy mebli młodzieżowych z kolorowymi listwami czy frontami. Taki akcent znakomicie ożywia wnętrze i doskonale pasuje do gustu nastolatków.

Regały młodzieżowe – pojemne meble o nowoczesnym designie

Sporo miejsca do przechowywania zapewnią także same regały młodzieżowe. Mogą to być konstrukcje z otwartymi półkami, jak i łączące ze sobą półki otwarte i zamknięte. Dla osób potrzebujących dodatkowych schowków znakomitym wyborem będą regały wzbogacone o wysuwane, głębokie szuflady. Jeśli chodzi o kolorystykę, jednym z wiodących trendów jest połączenie bieli lub szarości z kolorowymi wstawkami (różowymi, niebieskimi, fioletowymi, czarnymi), ciekawie prezentują się także regały brązowo-czarne. W Marmex oprócz wysokich regałów o różnej szerokości i układzie półek, popularnym wyborem klientów są także regały niskie, będące połączeniem kilku szuflad oraz półek imitujących schodki. Taki regał z powodzeniem może pełnić rolę biblioteczki i bieliźniarki/schowka na gry czy sprzęt muzyczny.

Wybierają meble dla  nastolatka warto postawić na konstrukcje mające zarówno otwartą przestrzeń, jak i zamkniętą. Pozwoli to na swobodne przechowywanie rzeczy osobistych dziecka, dokumentów i innych przedmiotów, których nastolatek nie chce wystawić na widok gości czy pozostałych domowników. Warto pamiętać, że pokój to prawdziwy azyl dla młodzieży i miejsce, w którym nastolatek może liczyć na chwilę wytchnienia i prywatności, tak bardzo przez niego cenionej.