Stelaż jako ważny element konstrukcji łóżka

Stelaż jako ważny element konstrukcji łóżka

10 lutego, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że oprócz wystroju sypialni, liczy się także jakość wyposażenia. To od niego zależy zarówno funkcjonalność pomieszczenia, jak i komfort snu. Z tego powodu dużą wagę przywiązujemy do wyboru łóżka, ponieważ to właśnie ono jest najważniejszym elementem sypialni. Aby zapewniało nam zdrowy i spokojny sen, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, wśród których niezwykle istotne znaczenie ma stelaż. Dowiedz się, dlaczego jest on ważnym elementem konstrukcji łóżka.

Jaką funkcję pełni stelaż łóżka?

Łóżko zbudowane jest z ramy, stelaża i materaca. Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na jakość materaca, ponieważ wydaje im się, że to właśnie on ma kluczowe znaczenie dla komfortu snu. Wbrew pozorom to nie na nim spoczywa jednak odpowiedzialność za nasz nocny wypoczynek. Wprawdzie ciało człowieka wywiera nacisk bezpośrednio na materac, jednak przenoszony jest on na stelaż, którego najważniejszym zadaniem jest zapewnienie perfekcyjnego podparcia. To on musi odpowiednio reagować na nasz ciężar i dopasować się do naturalnych kształtów ciała. Odpowiada ponadto za właściwe ułożenie materaca, ale także za jego prawidłową wentylację. Warto wiedzieć, że musi być odpowiednio dobrany nie tylko ze względu na naszą wygodę, ale i na wymogi producenta materaców. Źle dobrany stelaż może być bowiem powodem odrzucenia gwarancji w przypadku uszkodzenia materaca.

Jaki stelaż wybrać?

Niegdyś stelaże wykonywano głównie ze sklejki lub metalowej siatki, jednak te rozwiązania przestały spełniać współczesne standardy. O to, jakie technologie są obecnie stosowane, zapytaliśmy przedstawiciela firmy MK Foam, zajmującej się sprzedażą stelaży i łóżek.

Dzisiaj mamy do czynienia głównie ze stelażami skonstruowanymi ze specjalnych, lekko wygiętych listewek, najczęściej połączonych ze sobą za pomocą grubszej, drewnianej ramy, dzięki czemu łatwo je zamontować. Wykonane mogą być z wielu rodzajów drewna o różnorodnych właściwościach. Istotne jest, aby wybierać stelaż wykonany z twardego, ale giętkiego drewna. Dodatkowo w celach dekoracyjnych może być ono pokryte kolorową folią.

Niezwykle istotne są także kwestie związane z komfortem użytkowania. Coraz popularniejsze są stelaże z możliwością regulacji wysokości. W tych innowacyjnych produktach sterowanie możliwe jest dzięki obecności pilota lub też za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Najczęściej posiadają one także możliwość regulacji twardości części odcinka lędźwiowego. Dzięki temu zapewniają użytkownikom pełen komfort snu.

Stelaż to bardzo ważny element konstrukcji łóżka, który odpowiada za właściwe podparcie ciała podczas snu. Aby najlepiej spełniał swoje funkcje, powinien być kompatybilny z materacem. Dzięki temu będziemy budzić się wypoczęci i pełni energii do działania.