Sterowniki firmy Salus – dlaczego warto?

Sterowniki firmy Salus – dlaczego warto?

30 lipca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Możliwości z zakresu inteligentnych rozwiązań sterujących są w dzisiejszych czasach naprawdę ogromne. Jeszcze jakiś czas temu nikt nawet nie pomyślał, że różnego rodzaju automatyka sterująca tak bardzo usprawni nasze codzienne funkcjonowanie. Jednym z wiodących światowych producentów elektronicznych urządzeń sterujących jest firma SALUS Controls. Urządzenia SALUS są przeznaczone zarówno do wykorzystania biznesowego, jak i do użytku domowego. W sprzedaży znajdziemy szereg urządzeń, zaprojektowanych w oparciu o doświadczenie i wiedzę ekspertów z zakresu inteligentnych systemów sterujących. Wśród produktów firmy SALUS są m. in. elektroniczne sterowniki temperatury, sterowniki do ogrzewania podłogowego i sterowniki do pomp.

Sterowniki temperatury

Pierwsza grupę urządzeń stanowią sterowniki temperatury. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują bezprzewodowe sterowniki pokojowe, do których można mieć dostęp bezpośrednio z telefonu lub komputera za pośrednictwem łączności bezprzewodowej. Aby móc korzystać z tej funkcji należy zainstalować darmową aplikację dedykowaną danemu urządzeniu (dostępną na systemy Android oraz iOS). Sterowniki bezprzewodowe są znacznie wygodniejsze od tradycyjnych sterowników przewodowych, ponieważ do ich działania nie jest potrzebne żadne okablowanie. Montaż takiego sterownika jest o wiele prostszy i tańszy od zainstalowania urządzenia przewodowego. Dużym atutem jest także nowoczesny design i czytelny wyświetlacz. Do zasilenia urządzenia wystarczą dwie baterie AA.

sterowniki salus

Sterowniki do podłogówki

Innymi urządzeniami, o których warto tu wspomnieć, są sterowniki do podłogówki. W sprzedaży znajdziemy zarówno prostsze modele, jak i te bardziej zaawansowane. Godne polecenia są np. wielofunkcyjne urządzenia cyfrowe, mogące pełnić kilka zadań (programowany regulator temperatury, regulator grupowy, kontroler grupy kontrolerów, programator czasowy ciepłej wody użytkowej). W zależności od potrzeby, regulator może być skonfigurowany do wykonywania danej funkcji. Nowoczesne sterowniki do podłogówki firmy SALUS są w pełni energooszczędne. Wyposażono je w różne tryby pracy (np. „wakacje” czy „party”). Dzięki możliwości precyzyjnego ustalenia i kontroli pożądanej temperatury, sterowniki SALUS pozwalają na znaczną oszczędność energii. Regulator umożliwia prostą i szybką konfigurację ustawień oraz pracę w różnych zakresach temperatury. Dodatkową funkcją urządzenia jest praca w trybie chłodzenia. Sterowniki do podłogówki posiadają możliwość podłączenia do nich dodatkowego czujnika temperatury, dzięki czemu mamy 100 % pewności, że parametry utrzymują się na określonym poziomie. W sprzedaży dostępne są zarówno urządzenia przewodowe, jak i modele działające bezprzewodowo.

Sterowniki do pomp

Kolejnym rodzajem sterowników oferowanych przez SALUS Controls są sterowniki do pomp. Pierwszym typem tego rodzaju urządzeń są sterowniki do pomp centralnego ogrzewania. Urządzenie steruje obiegiem wody w instalacji C. O., co pozwala na znaczną oszczędność energii. Szacuje się, że dzięki sterownikom do pomp C. O. możemy liczyć nawet na oszczędność rzędu 60 %. Sterownik wyposażony jest w możliwość ustalenia temperatury w zakresie 5 do 80 °C. Po przekroczeniu nadanej temperatury sterownik uruchamia pompę. Dzięki nowoczesnym sterownikom do pomp centralnego ogrzewania możliwe jest znaczne wydłużenie żywotności pompy. Dostępne są również sterowniki o podwójnym zastosowaniu, pozwalające na użycie ich jako sterowników pomp centralnego ogrzewania lub pomp ciepłej wody użytkowej. Podłączona do sterownika pompa C. W. U. uruchomi się w momencie, gdy nastąpi wyrównanie temperatury kotła i zasobnika lub gdy nastąpi osiągnięcie przez urządzenie zadanej temperatury. Nowoczesne sterowniki do pomp SALUS pobierają niewielką ilość energii, a ich montaż nie powinien sprawić żadnych problemów. Zaletą jest także klasyczny i prosty wygląd sterowników do pomp. Do wszystkich sprzętów od SALUS Controls dołączana jest dokładna instrukcja obsługi oraz schemat podłączenia sterownika.