Szafa narożna a styl glamour w przedpokoju – jak to zaaranżować?

Szafa narożna a styl glamour w przedpokoju – jak to zaaranżować?

20 grudnia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Wydawałoby się, że domowy korytarz powinien być jak najbardziej minimalistyczny. Nie ma tam przecież miejsca na zbędne bibeloty, niepotrzebne meble czy nadmiarowe dekoracje. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uczynić to pomieszczenie funkcjonalnym i pięknym zarazem. Gustowna szafa narożna, ciekawy wieszak na odzież, dekoracyjne oświetlenie… Czemu nie! Zobacz, jak urządzić ekskluzywny hol!

Styl glamour: luksus ze smakiem

Miłośnicy niebanalnych, wyrafinowanych aranżacji często decydują się na nurt glamour. Co ciekawe, jest to styl, pasujący do licznych pomieszczeń. Sprawdzi się więc nie tylko w salonie, łazience bądź sypialni, ale i w holu. Wyróżniają go:

  • elementy zdobnicze, takie jak np. nogi mebli, obramowania luster czy kunsztownie wykonane blaty,
  • głębokie, intensywne barwy, niekiedy ciemniejsze niż w innych aranżacjach,
  • powierzchnie błyszczące i lustrzane,
  • kontrasty – tworzone poprzez połączenie minimalistycznych mebli z bardziej wyszukanymi, eleganckimi elementami wyposażenia,
  • szykowne, luksusowe tkaniny obiciowe.

Powstaje pytanie: czy bardziej nowoczesne szafy narożne do przedpokoju jakkolwiek wpisują się w ten styl? Czy mebel z drzwiami przesuwnymi da się wkomponować tu tak, by harmonijnie współgrał z całym wyposażeniem holu? Jak najbardziej!

Szafa narożna – jak wpasować ją w nurt?

Mebel ten może występować w dwóch wariantach. Gdy w kącie przedpokoju znajduje się odpowiednia wnęka, da się w nią wstawić wykonaną na wymiar szafę narożną wewnętrzną. Jeśli zaś planujesz hol łączony z dalszą częścią domu, warto wyznaczyć strefy, stawiając na ich pograniczu szafę zewnętrzną. Wówczas jedno ze skrzydeł w zamyśle jest otwierane już na salon.

Jeżeli zdecydujesz się na glamour, dobrym pomysłem będą fronty lustrzane. Zamontowane w drzwiach przesuwnych lustra sprawią, że przestrzeń stanie się wizualnie lżejsza i przestronniejsza. Dodatkowo mogą one odbijać światło z gustownego, kryształowego żyrandola. Pozostałe elementy szafy da się wykonać w niemal dowolnym, wybranym kolorze – np. ciemnego drewna. Całość mebla może zostać utrzymana w tonie minimalistycznym. Skontrastować z nim polecamy natomiast ciekawą komodę, niewielki stolik czy szafkę na buty z pikowanym siedziskiem.

Niech Twój przedpokój stanie się wizytówką!

To właśnie domowy korytarz jest miejscem, które w pierwszej kolejności odwiedzasz. To tu na początku wchodzą też zaproszeni goście. Warto zatem, by już od progu dom kreował dobre wrażenie. Uporządkowany, estetycznie urządzony przedpokój będzie za każdym razem wprawiał w dobry nastrój. Przyjemnie wracać w swe progi, gdy tuż za drzwiami wejściowymi czeka pięknie zaaranżowana strefa, prawda? Wystrój tego pomieszczenia może być wspaniałą zapowiedzią tego, co znajdzie się w dalszej części mieszkania. Zadbaj więc o przemyślaną aranżację. Meble na wymiar, interesujące dodatki, ozdobne tapety oraz dekoracje ścienne – to na pewno się przyda!

Wnętrza w stylu glamour zachwycają swym luksusem. Są uwielbiane przez kreatywne, ekscentryczne dusze, lubujące się w tym, co nieprzeciętne. Można w nich łączyć zdobne elementy z nowoczesnym umeblowaniem. Idealnie pasującą szafę narożną do Twojego przedpokoju zamówisz w komandor.pl. Co więcej, specjalna aplikacja umożliwi Ci samodzielne jej zaprojektowanie! Dzięki temu zyskasz mebel na miarę swoich potrzeb, spełniający w 100% Twe oczekiwania. Niech glamour zabłyśnie w Twym domu!