Przytulna sypialnia – kilka ważnych rozwiązań

Przytulna sypialnia – kilka ważnych rozwiązań

20 grudnia, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Sypialnia to najbardziej prywatne miejsce w całym domu. Goście przychodzący z wizytą, rzadko kiedy mają okazję zostać zaproszonymi do tego pomieszczenia. Sypialnia jest oazą wyłącznie domowników, tutaj śpią, odpoczywają, relaksują się. To dlatego od tego pomieszczenia oczekuje się najwięcej, ma był miłe, przytulne, przyjazne, w każdym momencie dnia dostępne.

Co zrobić, aby sypialnia stała się przytulna? 

Centrum sypialni zawsze stanowi łóżko z wygodnym materacem https://www.materaceslupsk.eu. Najlepiej skorzystać z oferty renomowanego producenta, jakim jest Hilding Andrers. W dużej mierze jego jakość i jakość materaca decydują o jakości snu i postrzeganiu sypialni jako miejsca, w którym chce się odpoczywać. Nie zawsze jest to możliwe, ale projektując wnętrze sypialni, warto ustawić łóżko w taki sposób, by można było do niego domontować tapicerowane zagłowie. Ten element nie tylko sprawi, że nawet w niedużym pokoju uzyska się wygodne miejsce do czytania czy oglądania tv, ale barwny zagłówek wniesie wybrany kolor do sypialni, skontrastuje się z białą ścianą czy narzutą na łóżko.

Zagłówek można też skontrastować z barwną tapetą, wyklejając tylko jedną ścianę. W ten sposób uzyskuje się barwny element w monochromatycznej przestrzeni. Ciekawym zabiegiem może być tapicerowanie całej szerokości ściany na wysokości zagłówka. Po bokach łóżka należy ustawić dwie szafki nocne, dobrane stylem do koncepcji wnętrza i oczywiście oświetlenie. Źródło światła może pochodzić z nocnych lampek, ale ciekawszym rozwiązaniem jest wprowadzenie światła sufitowego, długiego, stanowiącego dwa źródła oświetlenia rzucanego w kierunku poduszek z sufitu.

Tkaniny w sypialni

Ogromne znaczenie dla efektu przytulności sypialni mają wszelkiego rodzaju tkaniny. To one nadają ciepłej faktury, tłumią hałas, tworzą paletę kolorystyczną. W miarę możliwości powinny mieć grubą strukturę, posiadać dobrą jakość i wyraźną fakturę. Nadrzędna kolorystyka sypialni jest kwestią indywidualnego gustu. Ale aby osiągnąć efekt przytulności, warto wybrać z całej palety kolorów barwy ciepłe. Nawet wówczas, gdy kolorem wiodącym jest biały czy szary, warto złamać go wyraźnymi ciepłymi akcentami.

Ważnym składnikiem wyposażenia sypialni jest dywan lub chodniczki. Powinny układać się bezpośrednio przy łóżko, tak aby schodząc z niego, codziennie, trafiało się gołą stopą nie na zimne deski, ale grubą i miłą w dotyku tkaninę dywanu. Nie musi to być jeden główny dywan, mogą to być dwa mniejsze, ułożone wzdłuż długich boków łóżka, jeżeli dostęp do niego jest z obu stron lub tylko wzdłuż jednego boku.

Miejsce do czytania w sypialni

Jeśli to tylko możliwe, miłym akcentem w sypialni jest stworzenie przytulnego miejsca do czytania czy po prostu tylko wygodnego siedzenia. Miękki fotel, stojąca lampa, ewentualnie toaletka, sprawią, że pomieszczenie nabierze przytulności i wprawi domowników w dobry sen https://abcsnu.pl. Sypialnia, przy okazji, zyska kolejne źródło ciepłego światła i uzyska nową funkcję.

Przytulna sypialnia dla każdego może oznaczać coś innego. Najważniejsze, by stanowiła spójną całość, bez nadmiaru detali, w narzuconej kolorystyce. Ciepłe barwy i miękkość tekstyliów zawsze dodadzą jej przytulności. Ważnym czynnikiem w sypialni jest światło, które powinno być funkcjonalne, ale zróżnicowane. Dowolność sterowania światłem sprawi, że sypialnia zyska nowe funkcje i w pełni stanie się sercem domu.