Tych prac budowlanych nie wykonasz bez pomocy profesjonalnych ssawek do szkła

Tych prac budowlanych nie wykonasz bez pomocy profesjonalnych ssawek do szkła

4 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Ssawki do szkła są nieocenionym rozwiązaniem w przypadku montażu i przenoszenia dużych i masywnych tafli oraz przeszkleń. Szerokie zastosowanie ssawek w warsztatach, zakładach produkcyjnych oraz na placach budowy jest dowodem na ich funkcjonalność i użyteczność. Jak zbudowane są ssawki do szkła i jakimi cechami się charakteryzują? Poniżej przedstawiamy zalety nowoczesnych podnośników i chwytaków do szkła.

Przyssawka do szkła – budowa i rodzaje

Ssawki do szyb są powszechnie stosowane tam, gdzie wykonywany jest montaż wielkogabarytowych przeszkleń. Ssawki popularnie nazywane są też chwytakami próżniowymi lub zawiesiami. Niezależnie od ich nazewnictwa, są to sprzęty ułatwiające transport oraz montaż elementów wykonanych ze szkła – szyb okiennych lub tafli. Zaletą ssawek jest nie tylko możliwość przenoszenia materiałów o gładkiej powierzchni. Chwytaki do szkła równie dobrze radzą sobie z elementami o falistej strukturze.

Ssawki do szkła dzielą się na kilka typów – w zależności od rodzaju zasilania. Są to chwytaki ręczne, akumulatorowe oraz ssawki zasilane prądem elektrycznym. Podstawą działania ssawek ręcznych jest manualna pompka próżniowa. Modele akumulatorowe i zasilane z sieci wyposażone są w pompki elektryczne. Za pomocą ssawek manualnych montuje się zarówno szyby gięte, jak i płaskie, jednak powierzchnia oraz ciężar tafli muszą być na tyle małe, aby były możliwe do uniesienia przez człowieka. Ssawki akumulatorowe i sieciowe, oprócz możliwości dodatkowego obracania i pochylania szyb, posiadają specjalną konstrukcję nośną, umożliwiającą łatwy montaż oraz przeniesienie ciężaru szyb na poszczególne zawiesie ssawki.

Jakie zastosowanie mają przyssawki do szkła?

Przyssawki do szkła są sprzętami o dużej funkcjonalności i szerokim zastosowaniu w wielu branżach przemysłu. Ich głównym zadaniem jest podnoszenie, transport oraz utrzymanie stabilności szyb podczas ich instalowania w ramach okiennych. Ssawki do szyb są nieodzowne podczas prac na placach budowy i w zakładach produkcyjnych. Wykorzystuje się je w procesie produkcji pojazdów, w tym również autobusów i pociągów. Chwytaki do szkła mogą wykonywać prace zarówno wewnątrz budynków, jak i w warunkach zewnętrznych, podczas deszczu, na zimnie, czy w pełnym słońcu. Wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych sprawia, że podnośniki do szkła nie zakłócają innych prac, a wręcz je usprawniają. Elektrohydrauliczne podnośniki oraz ssawki wyposażone w dodatkowe sprężyny amortyzujące doskonale poradzą sobie z elementami szklanymi o dużych rozmiarach i wadze, montowanymi pod występami budynków.

Podsumowując, nowoczesne ssawki do szkła umożliwiają sprawną i skuteczną instalację wielkogabarytowych tafli szyb oraz naprawę ewentualnych błędów montażowych. Chwytaki pozwalają również na bezpieczne i precyzyjne manewrowanie tak kruchym i podatnym na uszkodzenia materiałem, jakim jest szkło. Zaawansowane technologicznie ssawki są sprzętami, bez których montaż szyb, luster, czy pojazdów byłby dużo bardziej kłopotliwy i skomplikowany.