Wybór basenu ogrodowego – ca co zwrócić uwagę i czym się kierować podczas zakupu?

Wybór basenu ogrodowego – ca co zwrócić uwagę i czym się kierować podczas zakupu?

4 sierpnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Zanim zdecydujesz się na zakup basenu, zastanów się jaką powierzchnią realnie dysponujesz, a najlepiej zmierz ją, żeby nie kupować na oko. Generalna zasada jest prosta: im mniej powierzchni możesz przeznaczyć na basen ogrodowy, tym powinien on mieć mniejsze wymiary. Oczywiście, im precyzyjniej określisz parametry basenu ogrodowego jeszcze przed zakupem, tym mniejsze ryzyko, że dokonasz złego wyboru.

Basen ogrodowy – jaką powierzchnią dysponujesz?

Zanim zdecydujesz się na zakup basenu, zastanów się jaką powierzchnią realnie dysponujesz, a najlepiej zmierz ją, żeby nie kupować na oko. Generalna zasada jest prosta: im mniej powierzchni możesz przeznaczyć na basen ogrodowy, tym powinien on mieć mniejsze wymiary. Oczywiście, im precyzyjniej określisz parametry basenu ogrodowego jeszcze przed zakupem, tym mniejsze ryzyko, że dokonasz złego wyboru.

Jeśli chcesz wybrać duży basen ogrodowy weź pod uwagę następujące kwestie. Do obsługi większych zbiorników potrzebna jest bardziej wydajna pompa, dlatego rozważ wybór pompy piaskowej.

Zastanów się, czy Twój ogród ma dostęp do bieżącej wody i będziesz mógł łatwo napełniać nią basen na początku każdego sezonu letniego oraz nie będziesz mieć problemów z odprowadzaniem wody w chwili składania konstrukcji basenu. Jeśli odpowiedź na oba pytania jest twierdząca, możesz śmiało wybrać basen ogrodowy o dużych rozmiarach. W innym wypadku rozważ zakup mniejszego basenu.

Basen ogrodowy – kto będzie z niego korzystać?

Kolejnym krokiem przy wyborze basenu są użytkownicy, którzy będą z niego korzystać najczęściej. Jeśli planujesz kupić basen ogrodowy głównie z myślą o swoich pociechach to najlepsze będą rozporowe lub dmuchane, o niezbyt dużych wymiarach. Dzieciom łatwiej będzie wchodzić do wody i będą się czuć bezpieczniej na mniejszej powierzchni. Dla starszych dzieci i nastolatków, zwłaszcza tych, którzy lubią pływać i nurkować, polecamy duży basen ogrodowy, rozporowy lub stelażowy. Z kolei dla dorosłych, którzy preferują spotkania w basenie w sporym gronie, najlepszy będzie basen ogrodowy stelażowy o bardzo stabilnej konstrukcji i mogący dzięki niej pomieścić bardzo duże ilości wody.

Basen ogrodowy – rozporowy, stelażowy czy dmuchany?

Wymiary basenu oraz jego potencjalni użytkownicy to nie jedyne kwestie, którą przed zakupem trzeba przemyśleć. Basen ogrodowy basenowi ogrodowemu nierówny, więc sprawdźmy, czym charakteryzują się poszczególne ich rodzaje i który z nich najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Basen ogrodowy dmuchany ma zazwyczaj o wiele mniejszą powierzchnię i jest o wiele płytszy niż pozostałe dwa typy. Basen ogrodowy dmuchany jest za to bezpieczny nawet dla najmłodszych, a jego bezpieczeństwo wzmacniają pompowane kołnierze. Ma też niskie ściany, więc dziecku łatwiej jest wchodzić i wychodzić. Baseny ogrodowe dmuchane cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Z ich bezsprzecznych zalet korzystają zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i działek rekreacyjnych. Stanowią doskonałą atrakcję dla dzieci i dorosłych. Jeśli jeszcze nie posiadasz basenu dmuchanego lub nosisz się z zamiarem zakupu nowego, zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na baseny ogrodowe dmuchane w różnych kształtach i rozmiarach. Obok standardowych propozycji posiadamy również baseny dmuchane z rozmaitymi atrakcjami, jak np. basen przystosowany do wodnych rozgrywek bilardu. Baseny dmuchane to jedne z najpopularniejszych obok basenów na stelażu atrakcji wodnych dla ogrodów. Swoją popularność zawdzięczają niezwykle prostej konstrukcji oraz łatwej obsłudze. Baseny dmuchane są dostępne w wielu rozmiarach i wzorach, co umożliwia ich dobór do naszych potrzeb oraz przestrzeni, jaką chcemy przeznaczyć na zabawy w wodzie. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom miłośników atrakcji wodnych oferujemy szeroki wybór basenów ogrodowych dmuchanych w różnych rozmiarach. Obok basenów przeznaczonych dla dorosłych użytkowników posiadamy również baseny dmuchane dla dzieci. Każdy basen dmuchany dla dzieci może być wykorzystywany zarówno jako atrakcja wodna oraz atrakcja sucha (np. jako basen z piłeczkami). To sprawia, że z basenu dmuchanego nasze dziecko będzie mogło korzystać niezależnie od pogody, także w chłodniejsze dni niesprzyjające kąpielom w wodzie. Basen dziecięcy może być użytkowany wraz z innymi zabawkami ogrodowymi takimi jak zjeżdżalnie plastikowe.

Basen ogrodowy rozporowy może osiągać naprawdę duże rozmiary, w tym głębokość pozwalającą na swobodne pływanie i nurkowanie, dlatego wybierają go dorośli amatorzy letnich kąpieli. Tym niemniej niektóre modele posiadają charakterystyczny dmuchany kołnierz, który napełnia się powietrzemi wtedy mogą z takiego basenu korzystać również dzieci. Basen ogrodowy rozporowy bardzo szybko się rozstawia i składa – ta jego cecha jest szczególnie ceniona przez użytkowników. Baseny rozporowe to jedna z najpopularniejszych kategorii basenów ogrodowych. Klienci wybierają je ze względu na łatwość obsługi oraz wygodę użytkowania, idące w parze z relatywnie dużą pojemnością zapewniającą godziny świetnej zabawy dla całej rodziny. Baseny rozporowe najlepiej sprawdzają się w ogrodach i ogródkach, w których możemy przeznaczyć na atrakcję wodną nieco więcej przestrzeni. To doskonała alternatywa dla bardziej złożonych konstrukcyjnie basenów stelażowych oraz mniejszych basenów dmuchanych. Jako importer marki Bestway w asortymencie posiadamy szeroki wybór najlepszych na rynku basenów rozporowych w różnych rozmiarach. Klientów, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć dno basenu przed uszkodzeniami mechanicznymi polecamy również plandeki i agrotkaniny, które doskonale sprawdzają się jako podłoże pod baseny rozporowe. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Przypominamy również o skompletowaniu odpowiednich akcesoriów basenowych. Klientom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z atrakcjami wodnymi polecamy przede wszystkim profesjonalne pompy do basenu oraz chemię basenową. Baseny rozporowe wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża. Rozkładane bezpośrednio na tarasach lub wybrukowanych powierzchniach nie sprawdzają się najlepiej, dlatego polecamy zastosowanie mat oraz plandek ochronnych. Dzięki temu basen jest jeszcze bardziej wygony w użytkowaniu i mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na swoje rozmiary baseny rozporowe najlepiej sprawdzają się jako atrakcja dla całej rodziny. Myśląc tylko i wyłącznie o zapewnieniu zabawy małym dzieciom, lepiej wstrzymać się z inwestycją w basen rozporowy i kupić tradycyjny basen dmuchany o niewielkiej pojemności. Jego zaletą jest uniwersalny charakter. Mały basen dmuchany z powodzeniem może być wykorzystywany zarówno jako atrakcja wodna, jak i basen z piłeczkami. Zabawę w basenie z pewnością urozmaici zjeżdżalnia ogrodowa.

Basen ogrodowy stelażowy rozkłada się dłużej, ale za to – dzięki zastosowanej konstrukcji – jest bardzo stabilny i przytrzymuje wodę przy wchodzeniu i wychodzeniu z basenu. Stelażowa konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dlatego taki basen jest bardziej trwały i dłużej można z niego korzystać. Rozstawianie basenu nie jest skomplikowane i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Basen ogrodowy stelażowy jest bardziej ustawny, ponieważ dostępne są nie tylko modele okrągłe, ale też prostokątne i kwadratowe. Baseny na stelażu Bestway są projektowane i wykonywane w taki sposób, żeby jak najlepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby swoich użytkowników. Wyróżnia je relatywnie duży rozmiar, a zarazem kompaktowość ułatwiająca przechowywanie basenu w sezonie jesienno-zimowym. Po złożeniu basen stelażowy zajmuje praktycznie tyle samo lub niewiele więcej miejsca niż basen dmuchany. Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru basenu. A te, dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu z łatwością możemy dobrać pojemność basenu ogrodowego Bastway do naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Decydując się na wybór rozmiaru i kształtu basenu warto wziąć pod uwagę zmienne takie, jak powierzchnia ogrodu jaką chcemy/możemy przeznaczyć na rozstawienie basenu na stelażu oraz średnia liczba osób, które będą z niego korzystały.

Mamy nadzieję, że powyższe rady pomogą Ci w wyborze odpowiedniego basenu, ale jeśli potrzebujesz więcej informacji zajrzyj do sklepu www.grilliogrod.pl

 

Czym się kierować wybierając basen ogrodowy?

Baseny ogrodowe Bestway to niezwykle zróżnicowana grupa produktowa, w ramach której możemy wybierać spośród basenów dmuchanych, konstrukcji na stelażach oraz basenów rozporowych. Wszystkie typy basenów dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, co dodatkowo utrudnia nam wybór. Czym się kierować wybierając idealny basen do ogrodu? W przypadku niewielkiego basenu dla dzieci warto postawić na mały basen dmuchany, który w każdej chwili możemy przekształcić w suchą atrakcję z piłeczkami. Kupując basen do ogrodu dla całej rodziny warto rozważyć wybór basenu rozporowego lub konstrukcji na stelażu. Największą odpornością na uszkodzenia mechaniczne charakteryzują się właśnie baseny ogrodowe na stelażu. Ich mankamentem jest relatywnie duży rozmiar, który uniemożliwia ich wygodną aplikację w warunkach bardzo ograniczonej przestrzeni.

Akcesoria basenowe

Nasz ogrodowy basen będzie przynosił radość przez cały sezon, jeśli zadbamy o odpowiednie akcesoria basenowe, dzięki którym jego praca będzie płynna, woda w basenie – czysta a korzystanie z basenu – bezpieczne dla wszystkich. Czystość wody zapewnią współpracujące ze sobą: pompa do basenu oraz filtr do basenu. Aby każdy użytkownik, niezależnie od wieku, mógł bezpiecznie go opuszczać, a potem wracać do zabawy, niezbędna będzie drabinka do basenu, minimalizująca ryzyko poślizgu.

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom Naszych Klientów oferujemy szeroki wybór akcesoriów basenowych renomowanej marki Bestway. W stałej sprzedaży posiadamy zarówno akcesoria dedykowane do pracy z basenami dmuchanymi, jak również akcesoria do basenów rozporowych i basenów stelażowych. Oferujemy akcesoria zwiększające funkcjonalność basenów ogrodowych, jak również zestawy naprawcze i uszczelniające oraz akcesoria czyszczące. Uwadze wymagających klientów w sposób szczególny polecamy akcesoria zwiększające komfort użytkowania atrakcji, takie jak maty podgrzewające i przepływowe podgrzewacze wody.

Jako importer Bestway zapraszamy wszystkich zainteresowanych do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na baseny ogrodowe Bestway oraz akcesoria.

Jakość wody oraz częstotliwość jej wymieniania w dużej mierze zależy do zastosowania odpowiedniej chemii basenowej oraz akcesoriów, takich jak m.in. pompa do basenu. Dlatego klientów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z basenami ogrodowymi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się również z oferowanymi akcesoriami. Odpowiedni wybór basenu i akcesoriów to gwarancja świetnej zabawy w upalne letnie dni.