W jaki sposób skutecznie podlewać rośliny?

W jaki sposób skutecznie podlewać rośliny?

19 maja, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Ogrodnictwo dla wielu osób jest nie tylko pracą czy metodą pozyskiwania pieniędzy, ale też pasją. Właściciele domów nierzadko poświęcają ogrom czasu i środków finansowych, aby ich ogród prezentował się nienagannie. Dla roślin niezwykle istotne jest dostarczanie odpowiednich ilości wody. Niestety, podlewanie dużych przestrzeni może być nie tylko wyczerpujące, ale i zajmować cenny czas.

  1. Czym jest mikronawadnianie?
  2. Jakie są zalety mikronawadniania?
  3. Jakie linie kroplujące wybrać?
  4. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze linii kroplujących?

Czy zatem jest sposób, aby podlać ogród bez tracenia czasu, a zarazem zadbać o odpowiednie nawodnienie roślin każdego dnia? Przyjrzymy się zyskującej na popularności metodzie, jaką jest mikronawadnianie.

Czym jest mikronawadnianie?

Mikronawadnianie to niezwykle skuteczna metoda podlewania dużych przestrzeni. Polega ona na dostarczaniu bezpośrednio do gleby niewielkich ilości wody lub nawozów, przy pomocy systemów rur czy linii kroplujących. Dzięki temu płyny trafiają w okolice korzeni roślin. Metoda ta pozwala oszczędzać wodę oraz cenny czas. Jest to niezwykle wygodne, system mikronawadniania może być bowiem sterowany automatycznie. W sklepach, takich jak sklep Podlane.pl można znaleźć wszystko, co potrzebne do instalacji własnego systemu mikronawadniania.

Jakie są zalety mikronawadniania?

System nawadniania, jakim jest mikronawadnianie nie bez powodu zyskuje obecnie na popularności. Jest to najbardziej precyzyjny i dokładny sposób podlewania roślin. Z tego powodu jest on także bardzo ekonomiczny i wydatek związany z instalacją systemu szybko się zwraca. Pozwala doprowadzić płyn – wodę bądź nawóz – bezpośrednio do korzeni roślin, dzięki czemu niebezpieczeństwo pojawienia się chorób roślin, związanych z liśćmi jest minimalizowane. Wybór odpowiedniego systemu mikronawadniania pozwala na dostarczenie takiej samej ilości wody nawet roślinom, posadzonym na nierównym terenie. Co także dla wielu osób istotne, systemy nawadniania, takie jak na przykład mikronawadnianie pozwalają na automatyzację procesu podlewania. Pozwala to na oszczędność czasu i pewność, że rośliny zostaną nawodnione o odpowiedniej porze. Ponadto mikronawadnianie daje szansę na zminimalizowanie uszkodzeń roślin – nie ma bowiem konieczności przenoszenia konewek czy rozciągania węża ogrodowego, który może łamać delikatne łodyżki. Co więcej, ten system nawadniania jest niewidoczny. Dzięki temu wzrasta estetyka ogrodu.

Jakie linie kroplujące wybrać?

Linie kroplujące zasadniczo dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to ekonomiczne, tanie linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia. Znaleźć je można na stronie https://www.podlane.pl/bez-kompensacji-cisnienia-cat-251. Brak kompensacji ciśnienia oznacza, że woda nie będzie wydostawać się z emiterów równomiernie. Im dalej od początku linii kroplującej, tym mniejszy będzie impet, z jakim jest ona wypuszczana. Może powodować to pewne problemy, ze względu na fakt, iż więcej wody dostawać będą rośliny z przodu linii, te z tyłu zaś odczuwalnie mniej. Rzecz jasna, problem ten można rozwiązać, dbając, by na początku znalazły się rośliny wymagające większego nawodnienia. Może to być jednak nieco kłopotliwe. Z tego powodu osoby, chcące równej ilości wody, zasilającej rośliny, powinny skupić się na drugim rodzajem linii kroplujących, którym są nieco droższe linie kroplujące z kompensacją ciśnienia. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że woda emitowana jest roślinom równomiernie. Tego rodzaju linie zakupić można w dobrej cenie na stronie https://www.podlane.pl/z-kompensacja-cisnienia-cat-250. Zatem jaki rodzaj linii należałoby wybrać? Zasadniczo linie bez kompensacji z powodzeniem stosuje się na mniejszych przestrzeniach nawadniania, zazwyczaj do 50 metrów. Z kolei do większych przestrzeni proponuje się zazwyczaj linie kroplujące z kompensacją ciśnienia. W przypadku poważnych wątpliwości, warto zasięgnąć porady specjalistów – pomoc w wyborze proponuje na swojej stronie na przykład zespół Sklepu Podlane.pl.

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze linii kroplujących?

Podczas wyboru linii kroplujących należy zwracać szczególną uwagę na ich jedną cechę – trwałość. Ze względu na fakt, że nie są one montowane głęboko pod powierzchnią ziemi konieczność ich naprawy czy demontażu byłaby uciążliwa. Koszty montażu linii kroplujących powinny być jednorazowe. Z tego powodu warto zdecydować się na sprawdzone marki, dostępne w Sklepie Podlane.pl.

System mikronawadniania może być doskonałym usprawnieniem procesu podlewania roślin. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno na prywatnych ogródkach, jak i większych uprawach. Stosunkowo niska cena i wygoda, jak płynie z użytkowania systemu mikronawadniania sprawia, że coraz większa grupa osób decyduje się na to rozwiązanie. Produkty, oferowane przez Sklep Podlane.pl mogą okazać się dobrym wyborem dla osób, poszukujących najwyższej jakości i sprawdzonej, godnej zaufania firmy. Z całą pewnością warto wypróbować metodę, jaką jest mikronawadnianie – pozwala ona bowiem na wyjątkowy komfort użytkowania i oszczędność.