Wilanów – nowe mieszkania dla rodzin i dla aktywnych singli

Wilanów – nowe mieszkania dla rodzin i dla aktywnych singli

25 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Warszawa to mimo trwającej epidemii covid-19 nadal tętniący życiem wielki plac budowy – dotyczy również Wilanowa gdzie powstają wciąż nowe osiedla, przede wszystkim w rejonie Miasteczka Wilanów. Nowe inwestycje na Wilanowie nie należą do najtańszych, ale nadal są atrakcyjniejsze cenowo niż te z obszaru Żoliborza czy Śródmieścia.

Z czym kojarzy się Wilanów?

Nowe mieszkania w Wilanowie są otoczone wieloma terenami zielonymi – dlatego też mieszkańcom innych dzielnic, Wilanów kojarzy się z przyrodą i Pałacem w Wilanowie, a starszym Warszawiakom, także w polami należącymi do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tyle, że pola te zostały już w dużym stopniu zabudowane i stoją na nich nowe bloki. Nadal jednak Wilanów to zielona dzielnica, w której miejsce na wypoczynek i rekreację znajdzie zarówno amator spacerów z rodziną, jak i ktoś, kto chce zajmować się sportem na poważnie. Park w Powsinie, który znajduje się w niewielkiej odległości od centrum dzielnicy to niewątpliwy atut tego miejsca. Zielone tereny, na których można wypocząć z rodziną to także rezerwat leśny, park natoliński i okolice Jeziora Wilanowskiego. Oczywiście nie wolno pominąć sławnego na całą Polskę Pałacu Króla Jana III wraz z zespołem pałacowo-parkowym.

Czy Wilanów to dzielnica przyjazna dzieciom?

Nowe bloki na Wilanowie budowane są w pobliżu szkół i przedszkoli, powstają też nowe placówki. Ale przecież nie samą nauką (mały) człowiek żyje. Dodatkowo w pobliżu szkół znajdują się place zabaw. Plaża Wilanów między Al. Wilanowską, Kieślowskiego, a Klimczaka to idealne miejsce do zabawy z dziećmi. Obok znajduje się siłownia plenerowa, a także wybieg dla czworonogów. Plac zabaw znajdziemy również przy ulicy Ledóchowskiej, gdzie wydzielone są strefy dla młodszych i starszych dzieci, a pobliżu placu znajduje się Orlik.

Na Wilanowie jest wiele żłobków, przedszkoli i szkół – polskojęzycznych oraz międzynarodowych. Z każdego osiedla mieszkaniowego na Wilanowie jest blisko do, którejś z placówek, co praktycznie powoduje, że nie jest konieczne podwożenie dziecka do daleko położonego miejsca edukacji. Jest tu też bezpiecznie – dzielnica charakteryzuje się najniższym współczynnikiem przestępczości w całej Warszawie (Zobacz porady na stronie developera Dor, jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem).

Rowerem po Wilanowie i nie tylko

Developerzy na Wilanowie mają szczęście rozwijać swoje osiedla w spójnej i dobrze przygotowanej przestrzeni. Miasteczko Wilanów jest na swój sposób unikalne także dlatego, że jego rozbudowa opiera się o tzw. masterplan, ład przestrzenny opracowany dla dużego obszaru, spajający wiele osiedli. Ulice na terenie Miasteczka Wilanów nie są kręte – przypominają układ „kratownicy”, a przestrzeń jest zorganizowana w ujednolicony sposób – mamy więc proste chodniki oraz ścieżki rowerowe. Wilanów to w ogóle dzielnica przyjazna rowerzystom. Przebiega tu trasa o nazwie „duża pętla Warszawa”, która pozwoli rowerowo zwiedzić okolice Miasta Stołecznego, zajrzeć do pobliskiej malowniczej miejscowości Konstancin- Jeziorna, a następnie przez okoliczne wsie wrócić na Wilanów. Cała trasa ma długość około 45 km, ale wiedzie przez płaskie tereny, nie jest więc dużym wyzwaniem pod względem fizycznym. Jeśli pracujemy w Śródmieściu, możemy docierać teoretycznie z pracy do domu jednośladem jadąc przez wiele kilometrów brzegiem Wisły. Deweloperzy budujący nowe bloki na Wilanowie zachowują zielone przestrzenie, trawniki i parki ograniczając bezwiedne parkowanie samochodów, przez tworzenie parkingów podziemnych.

Handel i usługi na Wilanowie

Dzielnica posiada szeroki wachlarz sklepów spożywczych, znajdziemy tu też galerie handlowe, którym daleko jednak do molochów, takich jak Arkadia czy Blue City – dominują raczej mniejsze obiekty. Liczne są punkty usługowe takie jak klinika stomatologiczna, gabinety kosmetyczne czy fryzjerzy. W 2020 roku do prasy przeciekła informacja, że na Wilanowie powstanie nowa galeria z parkiem, kinem i hotelem, a co ciekawe spora część działki zajmą ogrody i tereny zielone. Wilanów to dzielnica na obrzeżach Warszawy, ale w porównaniu z innymi dzielnicami tego typu, łatwo stąd dostać się do centrum miasta (porównanie dzielnic peryferyjnych Warszawy można znaleźć TUTAJ).

Jeśli chcemy kupić nowe mieszkanie, Wilanów wydaje się być dziś jedną z najlepszych lokalizacji zarówno dla dużych rodzin, jak i singli, zainteresowanych dostępem do terenów rekreacyjnych oraz szybkim dojazdem do innych dzielnic miasta.