Czym są rolety dzień noc? Ile kosztują rolety dzień noc?

Czym są rolety dzień noc? Ile kosztują rolety dzień noc?

27 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jesteś w trakcie urządzania swojego mieszkania. Googlujesz „nowoczesne rolety dzień noc”, ponieważ poleciła Ci je znajoma, ale nie wiesz, czym właściwie są rolety dzień noc? A do tego odkrywasz kolejne ich podkategorie, takiej jak rolety dzień noc wolnowiszące. Ile kosztują? Czym się wyróżniają? Jak działają i dlaczego warto je mieć?

1. Rolety dzień noc są łatwe w obsłudze

2. Ile kosztują rolety dzień noc?

Rolety dzień noc są łatwe w obsłudze

Zwykłe rolety, wymagają od użytkownika więcej zręczności i siły. Z jednej strony, należy przesunąć całą konstrukcję za pomocą mechanizmu, jednak cały jej ciężar zależy od ruchu niewielkiego sznurka. Rolety dzień noc nie posiadają takich wymagań – z uwagi na specyfikę ich budowy, wystarczy jedno sprawne pociągnięcie, aby całkowicie zablokować dostęp światła słonecznego do wnętrza naszego domu. Dzięki temu, nie sprawiają problemów w obsłudze zarówno przez osoby starsze, jak i dzieci.

Jak zbudowane są nowoczesne rolety dzień noc? Dzięki dwóm równoległym ekranom, zbudowanym z ustawionych naprzemiennie pasów materiału – pełnych, ciemnych oraz wykonanych z siatki, która ma za zadanie przepuścić więcej światła słonecznego. Dzięki tej opcji, możemy w każdej chwili całkowicie przysłonić dostęp światła dziennego do pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że pozbawione są standardowej opcji odsłonięcia okna całkowicie – tak, jak niemal wszystkie rodzaje rolet, rolety dzień noc również posiadają tę opcję. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują większej kontroli nad ilością słońca, które dostaje się do domu. Stosując je np. w sypialni, możemy zmieniać położenie elementów blokujących światło słoneczne w taki sposób, aby nie raziło nas w oczy, jednocześnie nie blokując zupełnie wpadających promieni.

Takie rolety, mogą również świetnie sprawdzić się w bardziej użytkowych pomieszczeniach, jak sale konferencyjne. Dzięki możliwości szybkiego blokowania światła słonecznego, jednym ruchem przemienimy pokój w zdatny do prezentowania swojej pracy za pomocą rzutnika.

Ile kosztują rolety dzień noc?

Wszystko zależy od tego, czego wymagamy od naszych rolet. Wszystko zaczyna się od prawidłowego wymiarowania, ponieważ koszt rolet zależy od wielkości okien i ich ilości. Pomieszczenia, w których montaż rolet będzie obejmował prace na niemal całej ścianie, może nieść ze sobą dość spory koszt. Szczególnie, jeśli nasze okna nie mają standardowych wymiarów, a są robione na specjalne zamówienie. Na cenę rolet, mają też wpływ np. sposób montażu, rodzaj wykorzystanej tkaniny i tworzyw, które tworzą mechanizm. Choć wszystkie te elementy są istotne, najważniejszy jest ten ostatni – najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przetarcia, rozciąganie, naprężanie. Część elementów może być również wystawiona na dodatkowe działanie promieni słonecznych, co również może obniżać ich żywotność. Na przykład rolety dzień noc wolnowiszące, do których wykonania wybrane zostały wysokiej klasy materiały, mogą kosztować około 100-120 złotych. Mówimy tu oczywiście o roletach zakładanych na oknie o standardowych wymiarach, a kupując rolety dzień noc wyższej klasy. oszczędzamy na częstszej wymianie mechanizmów, materiału bądź całych rolet.

Jeśli zastanawiasz się, jak oszczędzić kilka złotych na zakupie rolet, pamiętaj, aby robić to z głową – jak to zrobić, podpowie Ci fachowiec. Znajdziesz ich wielu, wpisując w google frazę „rolety dzień noc sklep„. Dzięki nim dowiesz się, co w Twoim przypadku może być oszczędnością, a co przyprawi Cię w najbliższym czasie o ból głowy.