Co ma wpływ na cenę okien?

Co ma wpływ na cenę okien?

27 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Przy wyborze okien cena nie powinna być jedynym, a nawet głównym kryterium wyboru. Pamiętaj, że kupujesz elementy, które powinny cechować się wytrzymałością, funkcjonalnością, wysoką estetyką i długą żywotnością. Nie oznacza to jednak, że nie da się kupić dobrych okien w atrakcyjnych cenach. 

Ograniczony budżet a sytuacja na rynku

Jak znaleźć okna w niskich cenach?

Ograniczony budżet a sytuacja na rynku

Okna do domu lub mieszkania to z reguły niemały wydatek, który trzeba jednak ponieść. Właściciele najczęściej dysponują ograniczonym budżetem, ale jednocześnie szukają dobrych jakościowo rozwiązań, które zapewnią wysoką funkcjonalność stolarki okiennej na lata. Wybór określonego typu okna jest z reguły pewnym kompromisem między oczekiwaniami a limitem finansowym – mówią nam specjaliści z RoletyAlu. Podkreślają jednocześnie, że możliwe jest znalezienie naprawdę ciekawym modeli w okazyjnych cenach. Zanim rozpocznie się poszukiwania warto dowiedzieć się, co przede wszystkim wpływa na cenę okien. 

  • Materiał i jakość profili – nie da się ukryć, że okna z PCV, nowoczesne aluminiowe czy też drewniane znacząco różnią się między sobą ceną. Uwzględniać jednak powinieneś nie tylko koszt samych okien, ale i potencjalną ich żywotność. Na przykład nowoczesne technologia produkcji okien aluminiowych gwarantują ci solidna stolarkę na lata. W przypadku okien PCV ta żywność prezentuje się już nieco inaczej. Warto jednak pamietać, że w oknach plastikowych także występuje szeroki zakres cenowy, wynikający z różnej klasy profili wykorzystanych do konkretnego modelu. 
  • Kolor – znaczenie dla ceny ma przede wszystkim w przypadku okien plastikowych. Znaczenie będzie miało to, czy kolor wewnątrz i na zewnątrz będzie taki sam czy inny, czy będzie to biel czy inny mniej standardowy kolor. 
  • Sposób otwierania – to, czy okno będzie rozwierano-uchylne, rozwierane, z jednym skrzydłem otwieranym, z ruchomym słupkiem. Najdroższym rozwiązaniem np. w przypadku okien balkonowych będzie okno przesuwne. Warto jednak wziąć tutaj pod uwagę specyfikę aranżacji, możliwości samego pomieszczenia. 
  • Pakiet szynkowy – w zależności od wyboru okien o podwyższonej izolacyjności, antywłamaniowych itp. trzeba się liczyć z wyższymi kosztami niż w przypadku okien standardowych.
  • Wyposażenie dodatkowe takie jak sterowanie stopnia uchyłu klamką, hamulec okienny, zatrzask balkonowy, zaawansowane nawiewniki okienne może podnosić koszt okna.  

Jak znaleźć okna w niskich cenach?

Okna w niskich cenach można kupić, natomiast nie powinno odbywać się to kosztem jakości, bezpieczeństwa i trwałości. Szczególną uwagę należy zwrócić na poziom uszczelnień i jakość wykonania. Oszczędności można wygenerować natomiast, rezygnując z niektórych elementów dodatkowego wyposażenia, decydując się na bardziej indywidualny kolor. Sprawdzając możliwości wyboru najmniej kosztowych systemów otwierania okien. Zawsze warto także, porównać kilku producentów stolarki okiennej, uwzględniając jednak stosunek ceny względem jakości oferowanych rozwiązań. Pamiętać trzeba, że ogromny wpływ na cenę będą miały również wymiary otworów okiennych. Możesz skorzystać z opcji bezpłatnej wyceny – udostępnia ją wielu producentów. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie zebrać oferty z kilku miejsc i porównać je ze sobą. Pamiętaj jednak, że cena nie powinna być rozpatrywana w oderwaniu od jakości, bezpieczeństwa i trwałości okna.