Mieszkanie dla studenta – jakie jest najlepsze?

Mieszkanie dla studenta – jakie jest najlepsze?

29 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Twoja latorośl pragnie rozpocząć studia w jednym z większych miast akademickich? Rynek nieruchomości dla studentów jest bardzo szeroki. Mieszkania różnią się nie tylko ceną, ale również standardem wykończenia. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas wybierania lokalu dla przyszłego żaka.

Nieruchomość dla studenta – wynajmowana czy kupiona?

Najczęściej studenci decydują się na wynajem mieszkania – samodzielnie lub z przyjaciółmi. To najszybsze rozwiązanie i często najkorzystniejsze cenowo. Koszt wynajmu zależy od wybranego metrażu, lokalizacji lub standardu wykończenia, rozpoczyna się już od 1000 zł, ale może sięgać nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Największą zaletą wynajmu jest to, że można łatwo zmienić lokalizację i przenieść się w nowe miejsce bliżej np. pracy lub uczelni.

Inna opcja to zakup mieszkania na własność. Dobrym wyborem są nieruchomości z rynku pierwotnego, które można dopasować do potrzeb studenta, prezentowane np. na stronie https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdansk.html.

Co więcej, zakup mieszkania to także inwestycja na przyszłość – absolwenci często pozostają w miastach i tam kontynuują karierę. Posiadanie własnego M z pewnością ułatwi im start w przyszłość.

 

Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach?

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze mieszkania dla studenta jest lokalizacja. Atutem jest bliska odległość do uczelni oraz źródeł rozrywki, takich jak np. kluby, kina czy siłownie. Z tego powodu nieruchomość w centrum miasta wydaje się najlepszym wyborem. Jednak często takie mieszkania są drogie.

Alternatywą są tańsze lokale umieszczone na obrzeżach miasta. Zazwyczaj są to nowe nieruchomości o funkcjonalnym układzie i wysokim standardzie wykończenia. Aby odległość do uczelni nie stanowiła problemu, wystarczy wybrać mieszkanie z dobrym połączeniem komunikacyjnym.

 

Kawalerka czy dwupokojowe mieszkanie?

Metraż mieszkania ma duży wpływ na komfort jego użytkowania. Kawalerki są tańsze, ale mała przestrzeń może sprawiać problemy z przechowywaniem wszystkiego co potrzebne i wymaga przemyślanej aranżacji. Z kolei dwupokojowe mieszkania to zakup na lata, gdzie może mieszkać nie tylko singiel, ale także rodzina z dzieckiem. Oddzielenie strefy dziennej od sypialnej może podnieść również komfort życia.

 

Najlepsze mieszkanie dla studenta to takie, które zapewnia odpowiednie warunki do nauki i dobry start w przyszłość. Nie wybieraj zbyt pochopnie, bo to decyzja, która wpłynie na jego całe jego życie.