Wykończenie ściany za telewizorem – 3 oryginalne pomysły

Wykończenie ściany za telewizorem – 3 oryginalne pomysły

19 grudnia, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Centrum każdego salonu stanowi kącik wypoczynkowy. Ważne są w nim nie tylko meble tapicerowane czy te przeznaczone na sprzęt RTV, ale i… ściana telewizyjna! Wygodna kanapa, stolik o ciekawym kształcie, designerska szafka pod telewizor – wszystkie te elementy powinny sąsiadować z gustownie zaaranżowaną ścianą tv. Przed Tobą 3 niebanalne pomysły na jej dekorację!

Ściana tv pokryta farbą strukturalną

Pomalowanie ściany za telewizorem klasyczną farbą nie jest niczym odkrywczym. Czymś innym jest jednak farba strukturalna, która łączy ze sobą walory farby tradycyjnej i tynku. Przy jej wykorzystaniu powierzchnia zyskuje ciekawy efekt dekoracyjny – 3D. Producenci farb oferują wiele efektów ozdobnych, niemniej za najpopularniejsze uznaje się farby strukturalne z efektem: toccare, pergaminu, baranka, jak również farby z efektem piasku na pustyni, kamienia czy betonu. Jeśli szukasz interesującego, ale niedrogiego i łatwego w realizacji rozwiązania na dekorację ściany telewizyjnej, to farba strukturalna z całym przekonaniem powinna Cię zainteresować.

 

Cegła dekoracyjna na ścianie tv

W ostatnim czasie cegiełki stały się prawdziwym hitem wnętrzarskim. Dlaczego by nie ozdobić nimi ściany telewizyjnej w salonie? I tutaj mamy spory wybór, bowiem pod hasłem cegła dekoracyjna kryje się wiele produktów. Możesz zdecydować się na płytki cegłopodobne z gipsu lub betonu, klinkier lub lico ceglane. Ostatnia propozycja, jako jedyna, jest sama w sobie materiałem naturalnym, pozostałe to imitacje cegły. Biorąc pod uwagę aktualne trendy wnętrzarskie, które odwołują się do natury (styl organiczny, biophilic design), najlepszą opcją na wykończenie ściany w tv będą oczywiście lica cegieł, innymi słowy – płytki ze starej cegły. Tylko przy ich użyciu możliwe jest osiągnięcie efektu starego muru w pomieszczeniu.

 

Dekoracja ściany telewizyjnej lamelami drewnianymi

Drewniane ściany powróciły do łask, jednak nie mamy tu na myśli boazerii, która królowa w domach, w okresie PRL-u. W nowoczesnym designie drewno na ścianie kojarzone jest przede wszystkim z estetycznymi lamelami drewnianymi – na pewno widziałeś je w niejednej inspiracji wnętrzarskiej. Lamele ścienne drewniane – to właśnie one stanowią doskonałą propozycją na wykończenie ściany telewizyjnej i takie też rozwiązanie chcemy Ci zaproponować. Możesz nimi wykończyć całą ścianę lub ozdobić jedynie jej fragment. Nietuzinkowym rozwiązaniem będzie „przeniesienie” lameli na sufit. Taka kontynuacja sprawi, że strefa telewizyjna nabierze charakteru i zachwyci każdego gościa.

Farba strukturalna, cegła dekoracyjna, lamele drewniane – który z pomysłów przemawia do Ciebie najbardziej w kontekście ściany tv?