Wyko­rzy­sta­nie pre­fa­bry­ka­tów beto­no­wych w budow­nic­twie

Wyko­rzy­sta­nie pre­fa­bry­ka­tów beto­no­wych w budow­nic­twie

31 października, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Podczas budowy domu czy jego remontu są stosowane różne rodzaje materiałów budowlanych. Obecnie w budownictwie wykorzystuje się szeroką gamę produktów, które zostały wyprodukowane za pomocą nowoczesnych technologii. Przekłada się to na wytrzymałość, trwałość i stabilność konstrukcji budowlanej. Jakie materiały budowlane są teraz powszechnie stosowane?

Co jest materiałem budowlanym?

Materiały budowlane to materiały stosowane do wykonania budowli, a zarazem do ewentualnej modernizacji, naprawy czy remontu, modernizacji istniejącej już konstrukcji.

Wszystkie materiały budowlane muszą przejść odpowiednie badania techniczne i spełniać normy. Poświadczeniem tego są certyfikaty bezpieczeństwa, zakładowej kontroli produkcji potwierdzające zgodność produktu z normami budowlanymi. Dzięki temu mamy pewność, że spełnią swoją funkcję podczas wznoszenia różnych konstrukcji budowlanych i będą bezpieczne podczas użytkowania.

Właściwości i wykorzystanie prefabrykatów z betonu

Prefabrykaty betonowe są wykonywane w halach produkcyjnych, w stałych optymalnych warunkach, gdzie podlegają kontroli na każdym etapie produkcji. Zaawansowana technologia prefabrykacji zapewnia powtarzalność wymiarową i jakościową produktów, które po opuszczeniu linii technologicznych nadają się do bezpośredniego montażu u klienta.

Przykładowo balkony lub schody prefabrykowane wykonywane są u producenta na zamówienie zgodnie z projektem i dostarczone gotowe do montażu na placu budowy bez konieczności pracochłonnego szalowania i zbrojenia.

Stropy prefabrykowane z lekkiego betonu

Stropy prefabrykowane to nie tylko płyty stropowe, w budownictwie jednorodzinnym popularnością cieszą się stropy gęstożebrowe wykonane z prefabrykowanych, kratownicowych belek stalowych z pasem dolnym zabetonowanym w stopce, pustaków wykonanych z betonu lekkiego, betonu monolitycznego wylewanego na budowie. Takie stropy wymagają szalowania, ale są tańsze w zakupie.

Zalety stosowania prefabrykatów betonowych

Prefabrykaty betonowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie, ponieważ zapewniają:

  • dowolny kształt;
  • stabilność wymiarów;
  • szeroki zakres stosowania;
  • szybki czas montażu;
  • dużą wytrzymałość.

Wszystkie prefabrykaty betonowe są realizowane na indywidualne zamówienie według projektu, a zarazem spełniają określone wymagania klientów w zakresie kształtów, wymiarów oraz norm technicznych.

Więcej przydatnych informacji uzyskasz na stronie leier.pl.