Zalety ocieplania strychu pianką poliuretanową

Zalety ocieplania strychu pianką poliuretanową

28 września, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Dobrze ocieplony dom zapewnia nie tylko komfort mieszkania o każdej porze roku, ale także gwarantuje znacznie niższe koszty ogrzewania. W przypadku domów jednorodzinnych wyposażonych dodatkowo w niskie poddasze, koniecznie należy zainwestować w docieplenie strychu. Najlepszą opcją na zapewnienie skutecznej termoizolacji na strychu jest wykorzystanie pianki poliuretanowej. Jakie zalety niesie za sobą to rozwiązanie? Dowiedz się więcej i zadbaj o dobre ocieplenie swojego domu.

Dlaczego warto wybrać piankę PUR do ocieplania strychu?

Przez nieocieplony strych może uciekać naprawdę ogromna ilość ciepła. Jest to fakt, o którym należy koniecznie pamiętać podczas budowy domu. Zostawianie ocieplenia strychu na później może wydawać się kuszącym sposobem na oszczędność, ale jest to bardzo złudne wrażenie. W rzeczywistości koszty ogrzewania wzrosną na tyle, że szybko przewyższą poczynione na początku oszczędności i sprawią, że koszty utrzymania domu w okresie zimowym będą naprawdę wysokie. Aby uniknąć tego problemu, najlepiej zainwestować w ocieplenie strychu pianką poliuretanową już na etapie budowy domu. Pozwoli Ci to uniknąć dodatkowych kosztów oraz bałaganu.

Wybór pianki PUR do ocieplenia strychu to obecnie najrozsądniejsza decyzja. Nakładana metodą natryskową pianka poliuretanowa nie zabiera dużo miejsca. Skuteczna termoizolacyjna warstwa pianki PUR przy docieplaniu strychu powinna mieć około 18 cm. Pianka poliuretanowa nie tylko pozwala na zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia, ale w okresie letnim dodatkowo ogranicza nagrzewanie się dachu. Termoizolacyjna warstwa pianki zamkniętokomórkowej PUR dodatkowo też zapobiega przeciekaniu i dostawaniu się wilgoci do środka. Zapewnia to optymalną temperaturę na strychu oraz optymalną wilgotność, dzięki czemu nie rozwijają się tam grzyby i pleśnie. Pianka PUR dzięki swojej strukturze minimalizuje ryzyko wystąpienia mostków termicznych, co znacznie podnosi skuteczność izolacji cieplnej. 

Postaw na nowoczesne rozwiązania i fachowe usługi

Docieplanie strychu pianką poliuretanową to doskonały wybór. Cały proces przy strychu o standardowych rozmiarach zajmuje najczęściej jeden dzień roboczy i nie koliduje z innymi pracami wykończeniowymi prowadzonymi w domu. Dzięki temu można zaoszczędzić nie tylko pieniądze dzięki szczelnej termoizolacji, ale także czas potrzebny na wykonanie tej usługi. Docieplanie strychu tradycyjnymi metodami jest o wiele bardziej czasochłonne. Ponadto wybór tego wariantu jest najbardziej opłacalny pod względem zwrotu kosztów inwestycji. Dzięki braku mostków termicznych i doskonałej termoizolacji, oszczędności na ogrzewaniu są naprawdę wysokie.

Aby mieć pewność, że inwestycja zostanie poprawnie wykonana, postaw na wysokiej jakości usługi. Wybierz renomowaną firmę, która cieszy się uznaniem z branży. Pamiętaj, że jest to inwestycja na długie lata, którą naprawdę warto wykonać jak najlepiej, aby jak najszybciej się zwróciła. Dlatego nie opłaca się szukać najtańszej oferty. Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzoną ofertę przedsiębiorstwa z dużym doświadczeniem w tym zakresie.