Żaluzje – czy warto montować je w domu jednorodzinnym?

Żaluzje – czy warto montować je w domu jednorodzinnym?

25 marca, 2023 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Brak ogrodzenia domu jednorodzinnego to spory problem, zwłaszcza jeśli dom usytuowany jest blisko ulicy i osoby postronne mogą dostrzec z chodnika, co robisz w swoim domu. Cenisz sobie maksymalną prywatność? W takiej sytuacji warto zainwestować w osłony okienne np. żaluzje zewnętrzne lub wewnętrzne. To systemy, które zapewnią Ci spokój
i prywatność. Zwiększą też komfort użytkowania nieruchomości.

Już na etapie planowania budowy domu możesz wziąć pod uwagę rozmieszczenie osłon zewnętrznych dla okien i drzwi. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby kupić żaluzje dla istniejącego budynku. Wystarczy, że skontaktujesz się z polecanym producentem – DAKO.
W ten sposób dobierzesz idealny system żaluzji zewnętrznych dla swojego domu jednorodzinnego.

Dlaczego warto kupić żaluzje zewnętrzne fasadowe?

Zakup standardowych rolet zewnętrznych to spory wydatek. Ciekawą alternatywą są żaluzje zewnętrzne fasadowe. W obydwu przypadkach pojawia się konieczność wykonania kilku prac remontowych po zewnętrznej i wewnętrznej części budynku. Nowoczesne żaluzje zewnętrzne możesz je zamówić w punktach sprzedaży DAKO.EU. Wyróżniki osłon zewnętrznych to:

  • lekka konstrukcja,
  • pełna regulacja położenia lameli żaluzji,
  • wysoka jakość wykonania,
  • stabilność systemu,
  • doskonałe właściwości termoregulacyjne.

Zainwestuj w zewnętrzne żaluzje fasadowe, jeśli cenisz sobie komfort użytkowania systemu oraz zależy Ci na możliwości regulacji kąta nachylenia lameli. Kolejnym atutem, który zachęca do zakupu, jest elegancki wygląd żaluzji.

Takie osłony idealnie komponują się z elewacją domu jednorodzinnego. Co więcej, nowoczesne żaluzje zewnętrzne zwiększają też poziom prywatności domowników.
Po opuszczeniu żaluzji nikt z zewnątrz nie będzie w stanie zajrzeć do wnętrza domu.

Montaż żaluzji zewnętrznych okiennych – jak to wygląda w praktyce?

Zastanawiasz się nad inwestycją w zewnętrzne żaluzje okienne? Ich montaż jest wyjątkowo prosty. Po zamówieniu kompletnego systemu żaluzji są dwie możliwości:

  1. Montaż żaluzji na elewacji – ten wariant wymaga zastosowania zewnętrznej skrzynki, w której mieści się system zamykania i otwierania osłonami. System jest dostępny dla gotowych budynków mieszkalnych.
  2. Montaż żaluzji w skrzynce podtynkowej – taki system wymaga pewnej ingerencji
    w ścianę budynku, ale gwarantuje najwyższy poziom estetyki montażu. Całość jest nie tylko stabilna, ale też odpowiednio ocieplona. Montaż takich żaluzji wymaga realizacji prac jeszcze na etapie budowy nieruchomości.

Żaluzje zewnętrzne fasadowe zamówione w firmie DAKO możesz zamontować samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli nie masz doświadczenia
i chcesz mieć gwarancję niezawodności żaluzji przez wiele lat – zleć prace montażowe zewnętrznej firmie.

Zewnętrzne żaluzje fasadowe – jak można nimi sterować?

Na etapie poszukiwania idealnych żaluzji zewnętrznych dla domu jednorodzinnego, zwróć uwagę na sposób sterowania. Możesz wybrać modele sterowane ręcznie przy pomocy przekładni kardana lub automatycznie, z wykorzystaniem elektrycznego sterownika
z pilotem.
W przypadku sterowania elektrycznego konieczne będzie doprowadzenie instalacji elektrycznej do urządzenia.