Zestaw prysznicowy – niezbędnik w każdej nowoczesnej łazience.

Zestaw prysznicowy – niezbędnik w każdej nowoczesnej łazience.

15 listopada, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Aranżując strefę kąpieli musimy podjąć wiele decyzji. Pierwsza to wybór między wanną a kabiną. Niezależnie od naszych preferencji ogromną rolę, decydującą o komforcie natrysku odgrywa zestaw prysznicowy. Jaki sprawdzi się najlepiej? Rynek oferuje nam szeroki wybór. Bez względu na to, czy planujemy wziąć szybki prysznic w małej łazience, czy zrelaksować się w przestronnym salonie kąpielowym, wybór odpowiedniego zestawu prysznicowego jest kluczowy.

Z czego składa się zestaw prysznicowy?

W najbardziej klasycznej wersji zestaw prysznicowy składa się z tradycyjnej słuchawki z wężem i uchwytu. Te lepiej wyposażone mają w komplecie drążek bądź uchwyt, słuchawkę prysznicową z wężem i baterię prysznicową. Warto wybrać zestaw, którego słuchawka posiada kilka rodzajów strumieni, np. 2, 3 a nawet 4. Dzięki temu za każdym razem będziemy mogli dowolnie dostosowywać natężenie i charakter strumienia wody. Taki prysznic z pewnością stanie się bardziej odprężający i relaksujący. Dostępne są też modele z modnymi w ostatnim czasie deszczownicami. Montujemy ją na ścianie bądź w suficie. Do wyboru mamy instalację natynkową i podtynkową. Deszczownica, zwana też deszczownią może stanowić alternatywę dla klasycznej słuchawki lub może być z nią połączona. Możemy wybierać spośród okrągłych, kwadratowych czy prostokątnych. Jej wielkość dopasowujemy do wymiarów kabiny prysznicowej. Na rynku dostępne są modele deszczownic z dodatkowymi funkcjami, jak na przykład podświetlenie. Wybierając zestaw prysznicowy musimy zdecydować czy w naszym prysznicu lepiej sprawdzi się ten z drążkiem czy z uchwytem. Regulowany na drążku uchwyt prysznicowy, tzw. ślizgacz jest wygodny, ponieważ możemy swobodnie przesuwać go wraz ze słuchawką wybierając odpowiednią wysokość. Mamy też możliwość regulowania kąta nachylenia słuchawki, co dodatkowo poprawia komfort użytkowania. Co ważne, drążek zapewnia nam wolne ręce podczas korzystania z prysznica. Mamy również opcję kupna zestawu z drążkiem z mydelniczką albo koszykiem na akcesoria. Najpowszechniejsze są dwie długości drążków – 60 cm i 90 cm. Uchwyt prysznicowy zajmuje niewiele miejsca. Znacznie ogranicza komfort korzystania ze słuchawki. Praktycznym rozwiązaniem jest uchwyt do słuchawki prysznicowej połączony z kolankiem przyłączeniowym. Stosowany przy montażu podtynkowym, pozwala zamocować zarówno wąż prysznicowy, jak i zawiesić słuchawkę.

Jaki zestaw prysznicowy wybrać tak by pasował do każdej łazienki?

Szeroki wybór kolorystyki pozwala dopasować prysznic do konwencji łazienki. Dobrze dobrany pełni też rolę dekoracyjną. Poza aspektami stylistycznymi powinniśmy zwrócić uwagę na jego jakość. Jeśli pochodzi od renomowanego producenta, to mamy pewność, że został wykonany solidnie, z materiałów wysokiej jakości i posłuży nam długo, zachowując przy tym estetyczny wygląd. W większości wykonany będzie z metalu pokrytego warstwą chromu, która stanowi zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wody. W zależności od naszych preferencji, możemy wybrać zestaw prysznicowy do montażu natynkowego bądź podtynkowego. Armatura podtynkowa to rozwiązanie estetyczne i bardzo efektowne. Idealne rozwiązanie do łazienek o małym metrażu, całość zajmuje mniej miejsca, ponieważ elementy przyłączeniowe schowane są w ścianie. Tym samym wymaga mniejszego wysiłku podczas czyszczenia. Ogólnie powinniśmy stawiać na produkty, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Chodzi zarówno o osadzający się osad, jak i kamień, który prędzej czy później zaatakuje słuchawkę prysznicową czy deszczownicę. Dlatego warto zwrócić uwagę na system przeciwdziałający osadzaniu się kamienia. Niektóre deszczownice wyposażone są w funkcje pomagające oszczędzać wodę, jak np. perlatory, czyli systemy, napowietrzające strumień wody. Dzięki tej technologii mamy wrażenie, że wody płynie więcej. Wiadomo, im silniejszy strumień, tym masaż jest bardziej intensywny. Możemy zdecydować się na armaturę z termostatem pozwalającą na precyzyjne ustawienie temperatury wody. To rozwiązanie zapewni nam luksus użytkowania oraz maksymalne bezpieczeństwo. Zestawy prysznicowe możemy stosować zarówno w kabinach prysznicowych jak i wannach. W tym drugim rozwiązaniu nie zapomnijmy o zamontowaniu parawanu nawannowego.

Jaki zestaw prysznicowy wybrać tak by pasował do każdej łazienki

Zestaw prysznicowy- odpowiedni wybór jest ważny!

 

Woda ma właściwości zdrowotne i relaksujące, poprawia nasze samopoczucie i dba o codzienną higienę. Dlatego tak ważnym jest wybór właściwego zestawu prysznicowego, który nie tylko pomaga pielęgnować ciało, ale pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję organizmu. Zestawy prysznicowe są kompletowane w taki sposób, aby zminimalizować cenę każdego produktu. Pamiętaj, że gotowy zestaw prysznicowy, to najlepsze rozwiązanie, bo w pełni kompleksowe i najbardziej ekonomiczne. Dobrze dobrany zapewni niepowtarzalny klimat, a strefa prysznica zamieni się w prawdziwe domowe SPA.