5 gier planszowych na imprezę parapetówkową

5 gier planszowych na imprezę parapetówkową

24 listopada, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Po godzinach aranżowania nowego mieszkania wreszcie nadchodzi czas na świętowanie. Najlepszym sposobem, aby cieszyć się z zakończonego remontu i uroczystego wprowadzenia się domowników, jest parapetówka!

Zapraszasz znajomych, przygotowujesz jedzenie i napoje. Co dalej? Nie wiesz?

Mamy świetny pomysł. Zaproponuj swoim znajomym parapetówkę z planszówkami w tle. W dalszej części wpisu poznasz 5 ciekawych gier planszowych, szczególnie polecanych na taką okazję. Jeżeli już teraz wiesz, jakie gry będą dla Was najlepsze, kup je od razu tutaj: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-planszowe.

5 planszowych gwiazd wieczoru

Gry planszowe na długi czas schowały się w cieniu gier komputerowych, jednak kilkanaście lat później wróciły do łask graczy w różnym wieku. Gwałtowny rozwój tej gałęzi rozrywki sprawił, że dostępne są coraz to nowsze tytuły, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Są z wami dzieci? Koniecznie zadbaj o to, aby się nie nudziły. Zajrzyj tutaj i zafunduj najmłodszym wspaniałą zabawę na cały wieczór: https://www.mediaexpert.pl/zabawki.

Oto nasza subiektywna lista najlepszych gier na parapetówkę. Mamy nadzieję, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie. 

1.    Po pierwsze klasyka: Monopoly

Monopoly to gra, którą zna każdy. Jest to prosta gra strategiczna polegająca na jak najlepszym zarządzaniu majątkiem poprzez kupowanie i sprzedawanie atrakcji w mieście.

Czy wiesz, że najdłuższa partia gry Monopoly trwała 70 dni? Taką opcję doradzamy tylko fanom długich parapetówek.

2.   Parapetówka rodem z lat 60.

Może ciężko w to uwierzyć, ale popularny Twister powstał w latach 60. Od tego czasu cieszy się ogromną popularnością wśród imprezowiczów, jednak początki jego kariery nie były tak kolorowe.

Gra osiągnęła sukces podczas jednego z amerykańskich programów telewizyjnych. W owym programie rozegrano partię, która w odbiorze okazała być się dość kontrowersyjna. Konkurenci firmy zarzucali, że używanie ludzkich ciał jako pionków jest co najmniej nie na miejscu. Gra przetrwała próbę czasu i teraz często pojawia się na różnego rodzaju imprezach, gwarantując przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.

3.   Tajni agenci ds. specjalnych

Jeśli chcecie poczuć się jak tajni agenci gra planszowa REBEL Tajniacy to coś, czego nie może zabraknąć tego wieczoru. Gra wprowadzi was w zagadkowy świat szefów wywiadu, którzy próbują nawiązać kontakt ze wszystkimi swoimi agentami.

Szef ma utrudnione zadanie, ponieważ może podawać wyłącznie jedno hasło, które połączy trzy kryptonimy widoczne dla wszystkich. Agenci natomiast muszą uważać, aby nie odgadnąć haseł należących do przeciwników oraz aby nie natknąć się na zabójcę, który automatycznie kończy grę. Rozgrywka jest niesamowicie wciągająca i świetnie nada się na parapetówkę.

4.    Bęc! Gra zręcznościowa – Jenga

Kolejny imprezowy klasyk. Tym razem Jenga! Kto nie zna tej gry, niech pierwszy zrzuci klocek. Dla tych, którzy jednak nie znają tej gry — tłumaczymy. Jenga jest grą zręcznościową polegającą na umiejętnym wyciąganiu klocków z przygotowanej wcześniej wieży, które później należy ułożyć na czubku wieży. Na początku nie sprawia to wielkiej trudności, jednak im więcej klocków ubywa, tym bardziej chwiejna staje się wieża. Koniecznie sprawdźcie, który z waszych znajomych ma najpewniejszą rękę. 

Zawalająca się wieża to niezapomniane przeżycie dla całej ekipy.

5.   Niepowtarzalna szansa na miliony – Milionerzy

Mamy coś, co pozwoli poczuć się Wam jak prawdziwi milionerzy. No może nie tak do końca prawdziwi, ale milionerzy. Jeżeli chcecie sprawdzić poziom waszej wiedzy, na stole powinna pojawić się popularna, wzorowana na programie telewizyjnym gra — Milionerzy. Aby wygrać milion lub uznanie współbiesiadników, wystarczy odpowiedzieć bezbłędnie na 12 pytań.

Podejmiecie wyzwanie?

Bonus!

Mamy również propozycję dla fanów spokojnego i konsekwentnego wysiłku. Czytaj dalej, a założymy się, że powiesz ”przecież taka gra nie nadaje się na imprezę! Zresztą to nawet nie jest gra”. A chodzi o… puzzle!

Gwarantujemy, że wspólne układanie puzzli jest bardzo angażujące, a satysfakcja z gotowego obrazka niesamowita — szczególnie jeżeli na jego wykonanie składa się wiele elementów. Jeśli Cię przekonaliśmy, sprawdź jakie puzzle możesz kupić: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/puzzle

Parapetówka to nie tylko świętowanie związane z zamieszkaniem w nowym miejscu, ale przede wszystkim czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną. Możecie robić wszystko: jeść, pić, rozmawiać, a nawet zagrać w gry planszowe, jeśli tylko tego chcecie.