Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

24 listopada, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce i jedno z jej najbardziej historycznych miejsc. Niegdyś stolica i siedziba królów. Wiele osób twierdzi, że miejsce to ma w sobie coś wyjątkowego! Nastrój i klimat Krakowa jest nie do podrobienia. Dlaczego warto zamieszkać w tym mieście? Podpowiadamy!

Szukanie mieszkania w Krakowie

Jako że Kraków to jedno z największych miast w Polsce, mieszkań do wynajęcia i kupna w nim nie brakuje. Ofert jest mnóstwo, a dzięki sieci mamy niezliczone wręcz możliwości poszukiwań. Możemy szukać ogólnie lub w wybranym przez siebie miejscu. Przykładowo jedne z najlepszych mieszkań w Krakowie znajdziecie na Klinach: https://www.mieszkania.inter-bud.pl/mieszkania-na-sprzedaz-panorama-kliny.

Czym przyciąga Kraków?

Co sprawia, że Kraków jest tak niezwykły i przyciąga nie tylko na chwilę? 

  • Jedno z największych miast w Polsce sprawia wrażenie… przytulności

Choć miasto jest zdecydowanie duże, wąskie uliczki i zakamarki sprawiają, że wydaje się niewielkie i nie przytłacza. Dodatkowo dojazd z jednego końca miasta na drugi nie jest wcale tak czasochłonny. Jasne, korki są, jak w każdym innym dużym mieście, jednak nie są tak przerażające, jak na przykład w Warszawie. Spacerowanie z miejsca na miejsce nie wydaje się męczące, wręcz przeciwnie, często ma się wrażenie, że wszędzie można dojść szybko pieszo.

  • Duże możliwości rozwoju zawodowego

Stopa bezrobocia w Krakowie jest jedną z najniższych w Polsce, a to między innymi dzięki dużym możliwościom rozwoju. Znajdują się tu siedziby dużych korporacji, takich jak IBM, co stwarza doskonałe warunki do zatrudnienia.

  • Świetne miasto dla studentów

Kraków to najbardziej akademickie miasto w Polsce – prawie jedna piąta mieszkańców studiuje. Działają tu 23 uczelnie wyższe. Miasto posiada bogatą infrastrukturę sprzyjającą życiu studenckiemu z wieloma pubami/noclegami oraz dyskotekami dostępnymi w okolicy!

  • Idealne miejsce dla miłośników historii

Mieszkanie w Krakowie spodoba się osobom, które interesują się historią naszego kraju i cenią sobie intrygującą, magiczną atmosferą. Kraków oferuje liczne zabytki, nie dorównuje mu żadne inne polskie miasto; wystarczy wyjść z domu, by poczuć powiew historii. Rynek Główny jest idealny do spacerowania, można też podziwiać Kościół Mariacki lub pójść na Wawel – możliwości jest mnóstwo. 

Kraków ma wiele zalet, jest uwielbiany przez turystów, nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce w nim mieszkać na stałe. To idealne miejsce dla miłośników historii, studentów i każdego, kto lubi miejsca z klimatem.