Jaki maszt oświetleniowy wybrać?

Jaki maszt oświetleniowy wybrać?

24 listopada, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Maszty oświetleniowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Przy wyborze najlepszego produktu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Sprawdź, jaki maszt oświetleniowy wybrać!

 

Oświetlenie budowlane to jeden z najważniejszych elementów każdego placu budowy. Przydaje się nie tylko po zmroku, ale także w niedostatecznie oświetlonych miejscach. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze masztu oświetleniowego.

Maszty oświetleniowe – zastosowanie

Maszty oświetleniowe wyposażone w diody LED najczęściej są wykorzystywane na placach budowy. Oprócz tego znajdują zastosowanie również w innych miejscach, gdzie ważne jest odpowiednie oświetlenie – zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach. Przydają się m.in. podczas imprez plenerowych, koncertów, wystaw, przyjęć, imprez sportowych, akcji ratunkowo-gaśniczych, a także w górnictwie. Maszty oświetleniowe umożliwiają pracownikom bezpieczną i produktywną pracę. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego masztu, trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. W dalszej części tekstu skupimy się na masztach oświetleniowych wykorzystywanych na budowach.

Jak wybrać maszt oświetleniowy?

Wybierając maszt oświetleniowy, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Bardzo istotna jest przede wszystkim kwestia konserwacji urządzenia. Na budowie bardzo często wymagane jest korzystanie z odpowiedniego oświetlenia przez 24 godziny na dobę. Dlatego warto wybrać sprzęt o długich okresach międzyserwisowych. Równie ważna jest prosta obsługa urządzenia, która umożliwi szybkie zdiagnozowanie potencjalnych usterek i usprawni proces konserwacji. Kolejną rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę, jest łatwość przewożenia. Najlepiej wybrać urządzenie, którego konstrukcja została zaprojektowana z myślą o sprawnym i bezproblemowym transporcie. Przy wyborze wieży oświetleniowej, dobrze jest także zwrócić uwagę na jej obudowę. Powinna być ona wykonana z materiałów, które zapewniają doskonałą odporność na korozję i uszkodzenia. Maszt oświetleniowy musi także wytrzymać obciążenie wiatru i trudne warunki panujące na budowie. Warto również sprawdzić, jaki poziom hałasu generuje wybrane urządzenie. Najlepszym rozwiązaniem są stosunkowo ciche maszty, które emitują hałas na poziomie poniżej 60 dB. Jest to sprzęt, który spełnia wymogi prawne, dotyczące hałasu generowanego przez tego typu urządzenia. Dodatkowo wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu pracy osób zatrudnionych na placu budowy. Bezpieczeństwo użytkowania jest kolejnym ważnym aspektem, któremu trzeba się przyjrzeć przy wyborze masztu oświetleniowego. Należy wybierać wyłącznie sprzęt, który spełnia wszystkie niezbędne wymogi prawne związane z zapewnieniem bezpiecznego środowiska pracy dla pracowników oraz użytkowników przestrzeni publicznej. Warto wspomnieć, że na rynku są dostępne maszty sterowane za pomocą urządzenia mobilnego. Pozwalają one łatwo ustawić czas pracy, który zapewni stałe oświetlenie na dowolnie wybrany okres, a także szybko sprawdzić pozostały poziom naładowania akumulatora.

Dlaczego warto wypożyczyć maszt oświetleniowy?

Jeżeli szukasz oświetlenia budowlanego w dobrej cenie, warto zdecydować się na jego wypożyczenie. Idealnym rozwiązaniem są maszty oświetleniowe w BM Rent The CAT Rental Store. Wynajem masztów oświetleniowych to świetna alternatywa dla zakupu i doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Maszty oświetleniowe to sprzęt przenośny, dzięki czemu ich transport jest stosunkowo prosty. 

Maszty oświetleniowe to urządzenia, które dobrze sprawdzają się przede wszystkim na placach budowy, ale nie tylko. Znajdują również zastosowanie w innych miejscach – takich jak koncerty, imprezy plenerowe itp. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego sprzętu, koniecznie zwróć uwagę na opisane wyżej kwestie.