5 powodów, dla których warto kupić czajnik elektryczny

5 powodów, dla których warto kupić czajnik elektryczny

2 września, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Poranna herbata pita przy śniadaniu, popołudniowa kawa w towarzystwie dobrej książki, a może ziółka na trawienie? Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez ciepłych napojów, zwłaszcza zimą. Jeśli często zdarza Ci się sięgać po kawę lub herbatę, zadbaj o czajnik, który pozwoli na ekspresowe przygotowanie ulubionego naparu. W tym tekście podpowiadamy, dlaczego warto wyposażyć kuchnię w czajnik elektryczny!

Z tekstu dowiesz się:

  • w jakim tempie zagotujesz wodę w czajniku elektrycznym,
  • dlaczego miarka w czajniku jest tak ważna,
  • czy tradycyjny czajnik jest łatwiejszy do utrzymania w czystości,
  • jaką przewagę ma czajnik elektryczny nad tradycyjnym,
  • dlaczego czajnik elektryczny łatwo dopasować do każdej kuchni.

Czajniki elektryczne są obecne w zdecydowanej większości polskich domów. Jeśli jednak wciąż jesteś posiadaczem tradycyjnego czajnika, pozwól nam spróbować Cię przekonać – w tym tekście pokazujemy, dlaczego czajniki elektryczne to urządzenia niezbędne w kuchni.

1.     Czajnik elektryczny jest szybszy niż tradycyjny

Pierwszym i chyba najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać czajnik elektryczny, jest to, że, w zależności od wybranego modelu i mocy, gotuje on wodę nawet 2-3 razy szybciej niż czajnik tradycyjny. To oznacza, że będziesz mógł poczęstować swoich gości ulubionym napojem, jeszcze zanim zdążą porządnie się z Tobą przywitać.

2.     Czajniki elektryczne są praktyczniejsze niż tradycyjne

Każdy dobry czajnik elektryczny jest wyposażony we wskaźnik poziomu wody. Dlaczego to takie istotne? Kiedy wypełniasz tradycyjny czajnik wodą, nie możesz zobaczyć, ile jej nalałeś. Efekt zwykle jest taki, że masz albo za mało, albo za dużo wody na herbatę lub kawę. Wskaźnik poziomu wody w czajniku elektrycznym pozwoli Ci natomiast nalać jej do czajnika tyle, ile w danym momencie potrzebujesz.

3.      Czajnik elektryczny jest łatwy do utrzymania w czystości

Czajniki elektryczne są produkowane z różnych materiałów, jednak największą popularnością cieszą się urządzenia ze stali nierdzewnej. To surowiec nie tylko niezwykle odporny na korozję, ale też bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Czajnik, którego używasz w kuchni, zwykle stoi na blacie, dlatego jest narażony na zachlapanie gotowanymi przez Ciebie sosami czy powstawanie zacieków. Aby usunąć kuchenne zabrudzenia, wystarczy jednak, że przetrzesz go wilgotną gąbką z odrobiną płynu do mycia naczyń. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój czajnik lśnił, możesz dodatkowo wypolerować go błyszczącą stroną folii aluminiowej.

Korzystając z czajnika elektrycznego, pamiętaj o tym, by regularnie usuwać gromadzący się w nim kamień. Jeśli będzie go zbyt dużo, przygotowywane przez Ciebie napoje zaczną gorzej smakować, a sam czajnik będzie zużywał więcej energii. Czyszczenie czajnika elektrycznego od wewnątrz jest równie proste, co przetarcie go z zewnątrz. Wystarczy, że zagotujesz w nim wodę z octem albo wodę z dodatkiem kwasku cytrynowego.

4.     Czajniki elektryczne pozwalają na regulację temperatury wody

Czajnik elektryczny z regulacją temperatury to prawdziwa gratka dla koneserów dobrej herbaty i ziół. Każdy znawca szlachetnych napojów wie bowiem, że aby uzyskać napar o najlepszych właściwościach smakowych, należy zalać liście wodą o odpowiedniej temperaturze. Dla białej herbaty jest to ok. 80-85°C, czarnej – 95°C, a dla zielonej – 70-80°C. Użycie czajnika z regulatorem pozwoli Ci dostosować temperaturę gotowanej wody do gatunku herbaty, który zamierzasz zaparzyć. To zdecydowanie łatwiejsza opcja niż gotowanie wody w tradycyjnym czajniku.

5.     Czajniki elektryczne zaskakują designem!

Jeśli urządziłeś swoją kuchnię w nietypowym stylu albo po prostu jesteś wielbicielem wymyślnych form lub rzadkich kolorów, zdecydowanie łatwiej będzie Ci wybrać najlepsze urządzenie dla siebie właśnie spośród czajników elektrycznych. Możesz zdecydować się np. na nowoczesny przezroczysty czajnik szklany albo bardziej tradycyjny w formie ceramiczny czajnik elektryczny malowany w kwiaty. Jest z czego wybierać!

Wiesz już, dlaczego warto zainwestować w ten rodzaj czajnika, ale wciąż wahasz się, jaki czajnik elektryczny wybrać? Przejrzyj ofertę urządzeń dostępnych na stronie Zelmer. Gwarantujemy, że znajdziesz wśród nich model odpowiedni dla siebie!