Aranżacja kuchni – wybieramy płytki na ścianę

Aranżacja kuchni – wybieramy płytki na ścianę

16 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Aranżacja kuchni to jedno z najpoważniejszych przedsięwzięć w czasie remontu. Nic w tym dziwnego, ponieważ zależy nam, aby pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale i gustownie urządzone. Jednym z kluczowych elementów wykończeniowych bez wątpienia są płytki kuchenne na ścianę. Jakie obecnie są najczęściej wybierane kolory oraz wzory? Niżej przedstawimy kilka najpopularniejszych wykończeniowych rozwiązań.

Płytki kuchenne – kolorystyka

Część ściany między szafkami kuchennymi, a blatem zawsze przyciąga wzrok oraz uwagę. Przestrzeń ta służy nam za strefę dekoracyjną kuchni i może ona nadawać określony charakter całemu pomieszczeniu. Właściwości materiału są równie ważne, co sam styl. Ten obszar jest szczególnie narażony na wszelkiej maści zabrudzenia, dlatego też wymaga poprawnego wykończenia. Płytka powinna być łatwa w czyszczeniu i pasować do całokształtu kuchni. Ich ceramiczna wersja będzie najlepszym wyborem.

Jest wiele ciekawych stylów, w jakich wykończona może być twoja kuchnia. Tradycyjna, nowoczesna, w stylu retro czy nawet utrzymana w charakterze rustykalnym. Istnieje bardzo wiele możliwości ułożenia wszelkich rodzajów kuchennych kafelków. W przypadku nowoczesnej kuchni, warto rozważyć propozycję ułożenia kolorowych płytek na ścianę. Przykuwają one wzrok i nadadzą charakteru pomieszczeniu oraz ożywią je w znacznym stopniu.

Płytki kuchenne – wzór

Wzory na płytkach kuchennych zyskują coraz większą popularność. Pojawiają się one nie tylko na płytkach kuchennych naściennych, ale również na podłogowych. Wzorzysta ceramika jest jednak dość ryzykownym obszarem. Moda na płytki na ścianę jest bardzo zmienna. Na chwile obecną bardzo popularne stały się motywy geometryczne – również w wydaniach 3D. Jeśli zdecydujesz się na płytki posiadające unikalną fakturę, to po podświetleniu nadadzą twojej kuchni unikalny efekt. Bardzo ciekawe połączenie dają gładkie płytki z reliefowym wzorem. Ich wyraźne i głęboko nacięte linie, najczęściej podkreślane mocnym kolorem, dają efekt abstrakcyjnego rysunku. Stylistyka orientalna oraz swobodnie malowane rysunki “bez linijki” są bardzo mile widziane. Wewnętrzne obrazy w płytkach też są bardzo interesującą opcją.

Na popularności zyskują płytki poetyckie, które posiadają na sobie akwarelowe, abstrakcyjne i przyciągające uwagę motywy. Sztukę na płytkach kuchennych możemy zauważyć również na płytkach, na których nałożone zostanie wiele warstw farby, które później zostaną delikatnie zdrapane, tworząc przy tym unikalny wzór.

Wszystkie płytki do kuchni na ścianę mają jedną, bardzo ważną wspólną cechę. Nie chodzi tu o sam wzór, ale o moduł płytki, dzięki któremu jesteśmy w stanie komponować je na dowolne sposoby oraz zakrywać nimi duże powierzchnie. Dzięki takim działaniom możemy stworzyć wielkie i równie piękne dekoracje ścienne. Do jednych z najmodniejszych należą płytki kuchenne na ścianę imitujące lub posiadające formę cegiełek.