Pomysł na zastosowanie kamienia w salonie – 3 rozwiazania na nowoczesną ściankę z kamienia

Pomysł na zastosowanie kamienia w salonie – 3 rozwiazania na nowoczesną ściankę z kamienia

14 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Salon to zdecydowanie najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu lub w mieszkaniu. Dlatego do jego aranżacji warto przyłożyć szczególną uwagę. Jedną z najważniejszych kwestii jest dekoracja ścian. Tu można wykorzystać chociażby kamień dekoracyjny.
Salon – o nim najczęściej myślimy, gdy planujemy aranżację domu lub mieszkania. Nic w tym dziwnego, pragniemy, aby to miejsce tętniło życiem, było estetycznie wykonane, ale również funkcjonalne. Aby osiągnąć ten efekt trzeba poświecić czas na zaplanowanie wszystkiego oraz wykorzystać materiały dekoracyjne, które podniosą wartość aranżacyjną pomieszczenia. Szczególnym uznaniem cieszy się klink.pl – kamień naturalny elewacyjny. Jego potencjał jest naprawdę ogromny i można go wykorzystać chociażby do dekoracji ścian. Poniżej przedstawiamy 3 sposoby, jak wykorzystać kamień na ściance.

Całościowe wykończenie ściany

Jednym z najbardziej popularnych sposób na dekorację jest całościowe wykończenie ściany wybranym kamieniem. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymamy wnętrze, którego potencjał estetyczny zostanie znacząco zwiększony. Przy takim rozwiązaniu warto dokładnie pomyśleć nad wyborem wzoru kamienia, dopasować wzór lica oraz kolorystykę, aby pasowały do otoczenia. Na ścianie można zamontować telewizor, aby osiągnąć lepszy efekt.

Dekoracja częściowa

Kamień dekoracyjny rzeczywiście pięknie dekoruje, ale jednocześnie warto uważać na to, aby nie przytłaczał wnętrza. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych pomieszczeń. Rozwiązaniem jest ułożenie kamienia dekoracyjnego na części ściany: w rogach bądź centralnie. Niektórzy uwielbiają również wykończenie połowy ściany, np. na wysokość kanapy.

beautiful house, modern style, kitchen

Wykorzystanie kamienia i innych materiałów

Jeśli chcemy osiągnąć ciekawy efekt można połączyć kamień dekoracyjny z innymi materiałami: gładzią, farbami strukturalnymi, tynkiem mineralnym imitującym beton. Proporcje zależą oczywiście od wielkości ściany, pomysłowości inwestora, oświetlenia i innych dodatków.

Salon, a wyjście na taras

Bardzo często zdarza się, że salon jest bezpośrednio połączony z wyjściem na taras. Dekorując ściany warto również zwrócić uwagę również na to, żeby kamień dekoracyjny pasował też do np. gresu, który jest ułożony na balkonie. Płytki zewnętrzne na taras i balkon – jaki mrozoodporny gres będzie najlepszy? Tu przede wszystkim powinniśmy kierować się wytrzymałością okładziny, jej odpornością na wodę, śnieg, silne nasłonecznienie, zmianę warunków oraz utratę kolorystyki. Im twardszy i solidniejszy materiał, tym lepszy efekt.