Lustra w stylu glamour – modne wyposażenie dodające charakteru naszemu wnętrzu

Lustra w stylu glamour – modne wyposażenie dodające charakteru naszemu wnętrzu

21 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Lustra są ważnym elementem każdego mieszkania – są nie tylko praktyczne, ale odpowiednio dobrane, optycznie powiększają pomieszczenie i pomagają je oświetlić. Jeśli chcemy urządzić dom w stylu glamour, to lustra stają się praktycznie niezbędne!

Styl glamour – czyli jaki?

Bardzo modny, bardzo błyszczący – taki jest styl glamour. Inspirowany jest nowojorskimi apartamentami, w których króluje przepych, elegancja i luksus. W stylu tym łączymy bogate zdobienia z wygodnymi, pluszowymi i skórzanymi meblami.
Pomieszczenia w stylu amerykańskim urządzamy w jasnych kolorach, z dodatkiem ciemnych, kontrastowych dekoracji. Do charakterystycznych elementów glamour należą ciężkie, pluszowe tkaniny, szklane i metalowe akcesoria, kryształowe lampy i ogromne lustra. Istotne jest, aby pomieszczenie było odpowiednio oświetlone.

Styl glamour – czyli jaki?

Świetlisty glamour

Gra świateł jest niesamowicie istotna w stylu nowojorskim. Odpowiednio rozmieszczone lampy nadają pomieszczeniom przytulny charakter, jednocześnie pozwalając dostosować oświetlenie tak, aby stworzyć wymarzony nastrój.
Więcej na temat roli światła w stylu nowojorskim przeczytasz tutaj: Sprawdź, dlaczego styl nowojorski uwielbia światło!
Duży i skrzący żyrandol wiszący na środku pomieszczenia, będzie idealnym punktem centralnym, skupiającym wokół siebie resztę wystroju. Do niego dobierzmy również kilka stojących lamp, lampek i kinkietów, które rozmieścimy w kilku punktach pokoju. W rozświetleniu przestrzeni ważną rolę pełnią również lustra.

Lustro idealne

Lustro idealne

Jak wybrać lustro w stylu glamour? Przede wszystkim ważne jest, aby było ono wyraziste, choć nieprzesadnie zdobne. Idealne będzie prostokątne lub okrągłe, ozdobione elegancką, metalową ramą w kolorze złota lub stali.
Możemy zdecydować się na jedno lustro, powieszone na centralnym punkcie ściany lub na kilka mniejszych, rozmieszczonych symetrycznie. Idealnie sprawdzą się wielkie przestrzenie lustrzane, oprawione w cienką, prostą ramę.
Jeśli zależy nam na bardziej ozdobnej, szerokiej ramie, wybierzmy raczej mniejsze lustra – MyHoneyHome.pl posiada w swojej ofercie wiele klasycznych i luksusowych modeli luster, które idealnie ozdobią każde wnętrze w stylu glamour.