Łóżka małżeńskie: drewniane, tapicerowane, kontynentalne. Rodzaje łóżek małżeńskich

Łóżka małżeńskie: drewniane, tapicerowane, kontynentalne. Rodzaje łóżek małżeńskich

24 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Urządzając sypialnię, najwięcej problemów pojawia się z wyborem łóżka małżeńskiego, które spełni oczekiwania dwóch osób, ale i pozytywnie wpłynie na odbiór aranżacji. Łóżka sypialniane dostępne są w wielu rodzajach, ale i wymiarach. Bez problemów można znaleźć modele, które sprawdzą się w niewielkim przytulnym pokoju, jak i w przestronnej, eleganckiej sypialni. Jakie więc łóżko małżeńskie dla dwojga warto wybrać?

Łóżko małżeńskie – jak je wybrać?

Łóżka małżeńskie są bardzo zróżnicowane. Przed wyborem odpowiedniego modelu, warto dokładnie wymierzyć sypialnię i ustalić, jaki rozmiar będzie właściwy. Łóżka małżeńskie przejrzyj wygodnie w internecie, m.in. na www.meblobranie.pl, decyzja o zakupie nie powinna być podejmowana zbyt pochopnie. W przypadku tych mebli nie tylko rozmiar ma znaczenie. Istotne są także materiały, z których wykonywane są łóżka. Niektóre konstrukcje są bardziej wytrzymałe na wieloletnie użytkowanie, inne mniej. Do tego dochodzi też wygląd łóżek, który powinien wpisać się w aranżację całego pomieszczenia. Jakie rodzaje takich mebli są najczęściej wybierane do sypialni?

Łóżka małżeńskie tapicerowane, czyli jakie?

Łóżka tapicerowane znajdują zastosowanie w sypialniach urządzonych w różnych stylach. Główna w tym zasługa rozmaitych form, ale i kolorów takich mebli. Łóżka tapicerowane dobrze prezentują się niemal w każdej sypialni, a w dodatku są trwałe i solidne. Najczęściej ich konstrukcja jest obita skórą naturalną, ekologiczną lub wytrzymałą tkaniną. Takie meble są polecane do mieszkań i domów, w których są małe dzieci. Łóżka tapicerowane nie mają ostrych kantów, są pokryte materiałem, mniejsze jest więc ryzyko uszkodzeń. Do tego często wyposażone są w zagłówki, ich zastosowanie jest więc większe. Meble mogą być wykorzystywane nie tylko do snu, ale też można na nich oprzeć się, czytać książki czy oglądać filmy.

Łóżka drewniane do sypialni – dlaczego warto?

Dużą popularnością od lat cieszą się łóżka małżeńskie drewniane. Te sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych sypialniach. Łóżka drewniane są wybierane z powodu ich wyjątkowych właściwości. Są niesamowicie wytrzymałe, odporne, solidne, stabilne. Można użytkować je przez wiele lat. Konstrukcje takich mebli wykonywane są z różnych rodzajów drewna. Najczęściej wykorzystuje się do tego drewno dębowe, sosnowe, bukowe, olchowe i brzozowe. Takie łóżka mogą, ale nie muszą mieć zagłówków. Niektórzy wolą kupić model bez wezgłowia, by samodzielnie zaplanować dekoracyjną ścianę.

Łóżka kontynentalne – czym się wyróżniają?

Łóżka kontynentalne od lat popularne są w USA, od niedawna zawitały też w Polsce. Są one zintegrowane z materacem, przypominają modele spotykane w hotelach, charakterystyczną ich cechą jest wysokość. Łóżka kontynentalne są masywna, stabilne, najczęściej tapicerowane. Przeważnie wyposażone są również w dekoracyjny, ale i komfortowy zagłówek. Niektóre egzemplarze mają nawet wbudowane w wezgłowie głośniki lub oświetlenie, co zwiększa funkcjonalność tych mebli wypoczynkowych.